TSV Cellfast Sanok grał na Słowacji
Utworzono: 2014-09-16 02:00:59 - Autor: Patryk Polek

Drugoligowi siatkarze z Sanoka w ubiegły weekend brali udział w silnie obsadzonym turnieju na Słowacji. Oprócz drużyny z Podkarpacia w zawodach grały ekipy ze słowackiej ekstraklasy: mistrz Słowacji - VK Chemes Humenné, a także VK Ekonom SPU Nitra oraz czeski zespół, Volejbal Brno.

Podopieczni Piotra Podpory turniej rozpoczęli od pojedynku z miejscowym zespołem, SPU Nitra. Sanoczanie po przegranej w premierowej odsłonie, w dwóch następnych okazali się lepsi od rywala i w meczu prowadzili już 2:1. Niestety bardziej doświadczeni Słowacy rozstrzygnęli seta numer cztery na przewagi, a w piątej partii ponownie zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając minimalnie, 17:15.

Jeszcze tego samego dnia TSV Cellfast zmierzył się z aktualnym mistrzem Słowacji, VK Chemesem Humenne. Podkarpaccy zawodnicy walczyli ze Słowakami jak równy z równym, dwukrotnie doprowadzając do wyrównania w meczu. Ostatecznie o wyniku spotkania zadecydował tie-break, który ponownie padł łupem rywali.

Na zakończenie zmagań, w sobotnie południe, ekipa z Podkarpacia stanęła naprzeciw czeskiemu Volejbal Brno. Tym razem nie udało się wygrać seta, ale każda z partii miała wyrównany przebieg. W rezultacie sanoczanie ulegli przeciwnikom 0:3 i zakończyli turniej na czwartym miejscu.

- Szkoda niewykorzystanych końcówek ze Słowakami. Graliśmy całkiem dobrze, ale w decydujących momentach zabrakło nam doświadczenia – krótko ocenił turniej Paweł Rusin, przyjmujący TSV.