Trzy punkty UKS-u Szóstki Mielec
Utworzono: 2015-12-14 10:00:25 - Autor: AW

W XI kolejce rozgrywek II ligi zawodniczki Szóstki pokonały zespół San Pajda Jarosław 3:0 (25:22, 25:21, 25:16)

Już od początku meczu zapowiadało się na ciekawe widowisko. Przewaga wzrostowa i pozycja w tabeli jaką zajmował zespół z Jarosławia dawał im przewagę.  Widać to było od pierwszych piłek. Mielczanki ambitnie walczyły, jednak zaznaczała się nieznaczna przewaga drużyny San Pajda. Przy stanie 22:18 o czas poprosił trener mieleckiego zespołu Roman Murdza. Efekt tego był taki, ze Mielczanki po powrocie na parkiet zdobyły 7 punktów i wygrały seta do 22.

Drugiego seta dobrze rozpoczęła Szóstka. Jednak zespół  San Pajda nie należy do zespołów, które szybko się poddają. Zaczął odrabiać straty, najpierw doprowadził do remisu po 14, a następnie objął prowadzenie  20:18.Tym razem do odrabiania strat zerwały się Mielczanki. Skutecznym atakiem oraz szczelnym blokiem zdobywały punkty mieleckie siatkarki  i wyjść na  prowadzenie 24:21. Set zakończył się kolejnym dobrym blokiem Szóstki.

Zaskoczone wynikiem i grą dziewczyn z Mielca Jarosławianki zaczęły grać bardzo nerwowo, popełniając błędy (szczególnie w ataku) Przewaga mieleckiego zespołu była duża 8:3, 18:8, 20:9 i ... wkradło się rozluźnienie. Mielczanki pozwoliły zespołowi San Pajda Jarosław zniwelować różnicę i zdobyć jeszcze 7 oczek, ale to UKS  Szóstka Mielec 3 seta wygrała do 16 i  całe spotkanie 3:0.

Dodać należy , że w mieleckim zespole dobrą zmianę dała Magdalena Pajda, która w znacznym stopniu przyczyniła się do wygranej Szóstki

Jak powiedział Roman Murdza:

"Cieszę się ze zwycięstwa nad wyżej notowana drużyną. Wreszcie praca wykonana na treningu przełożyła się na mecz. Bardzo dobra zagrywka, 70% przyjęcia, skuteczny blok i kończący atak to elementy naszego sukcesu. Cały zespół zasłużył na pochwałę"