Trzy punkty dla Młodej Resovii
Utworzono: 2014-04-08 14:51:23

W spotkaniu 22. Kolejki rozgrywek młodej ligi, Resovia Rzeszów pokonała Transfer Bydgoszcz 3:0.

Od początku pierwszego seta obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę.  Dobra zagrywka Michała Filipa dała kilkupunktowe prowadzenie zespołowi gospodarzy. Dobra gra w bloku i ataku, pozwoliła na spokojne doprowadzenie korzystnego wyniku do końca seta (25:19).

Drugą odsłonę meczu siatkarze rozpoczęli od prowadzenia (5:1). Zawodnicy z  Bydgoszczy mieli problem ze skończeniem ataku, gdyż z każdą próbą zostawali zatrzymani przez dobrze spisujący się tego dnia blok gospodarzy. Idealne przyjęcie piłki pozwoliło rozgrywającemu na kombinacyjną grę, która rozbiła blok przyjezdnych.  Set zakończył się wynikiem 25:14

Trzecia partia rozpoczęła się bliźniaczo podobnie do drugiej. Wysokie prowadzenie rzeszowiaków pozwoliło na wpuszczenie zmienników.  Na boisku z wyjściowej szóstki zostali jedynie środkowy  Bartłomiej Modryl oraz libero Mateusz Masłowski.  Zawodnicy z Bydgoszczy zaczęli odrabiać straty, ale dobra postawa ekipy z Rzeszowa nie pozwoliła na zniwelowanie wypracowanej na początku seta przewagi. Dobrze grająca Resovia nie oddała seta, a mecz zakończył się atakiem w aut zawodnika z Bydgoszczy.