Tie break dla UKS Szóstki
Utworzono: 2016-02-01 15:00:45 - Autor: AW

16 kolejkę spotkań rozegrały zawodniczki mieleckiej Szóstki. Mielczanki sensacyjnie wygrały na trudnym terenie w Tomaszowie Lubelskim 3:2.

Pierwszego seta trener Roman Murdza rozpoczął podstawową "6", ponieważ nic się w naszej grze nie kleiło, trener desygnował do gry zmienniczki Pamelę Petrykowską , Klaudię Krzysztofik, Gabrielę Fryc. Niestety pierwszy set zakończył się  porażką Mielczanek do 18. Drugi set to wyrównana walka , jednak pomimo prowadzenia 23:22, zawodniczki Szóstki nie postawiły kropki nad " i " i przegrały seta do 25. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt, stponiowo mielecki zespół zaczał osiągać nieznaczną przewagę, przy stanie 13:8 dla Mielca trener Roman Murdza wprowadził do gry Wiktorię Pasierb oraz Gabriele Fryc . Gabriela Fryc odciążyła na przyjęciu dobrze grającą Magdalenę Pajdę, Wiktoria spokojnie rozgrywała piłki i gra zaczęła się układać. Efektem tego było wygranie seta do ...15. Czwarty set to przewaga mieleckiego zespołu 20:10, 23:13 i chyba rozluźnienie sprawiło, ze zespół z Tomaszowa zaczął odrabiać straty. Prze stanie 23:20 zagrywkę w aut posłała jedna z siatkarek Tomasovi, 24:20 dla nas , kolejna akcję wygrał zespoł z Tomaszowa,jednak kolejna ich zagrywka , to kolejny punkt dla Mielca i wygrana do 21. W piaty secie wyrównana walka do stanu 12:11dla Mielca , Kolejne punkty są dziełem  zespołu UKS Szóstka Mielec  i.. koniec meczu. Wygrana Szóstki Mielec do 12. Radości nie było końca, ale tez nie ma się czemu dziwić , mielecki zespół pokonał 4 zespół ligi (oba zespoły dzieliła  różnica 10 punktów).

TKS Tomasovia Tomaszów Lub - UKS Szóstka Mielec 2:3 (25:18, 27:25, 15:25, 21:25, 12:15)