Superpuchar dla Asseco Resovii!
Utworzono: 2014-05-17 22:05:07

Asseco Resovia zdobyła pierwsze w tym sezonie trofeum. W meczu o Superpuchar Polski 2013 rzeszowianie pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2. Spotkanie Mistrza Polski ze zdobywcą Pucharu Polski odbyło się Arenie Poznań. Kibice byli świadkami długiej przerwy w trzecim secie, spowodowanej awarią oświetlenia.

Początek meczu należał do zawodników Andrzeja Kowala, którzy przez pierwszą część seta utrzymywali wysokie prowadzenie. Na drugą przerwę techniczną rzeszowianie schodzili z pięciopunktową przewagą. W końcówce kędzierzynianie zniwelowali dystans, a następnie doprowadzili do remisu po 20, by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Drugi set przebiegał pod dyktando zespołu ze stolicy Podkarpacia, który wyszedł na prowadzenie 14:11. Chwilę później przewaga wzrosła do czterech oczek (22:18). Tej starty ZAKSA nie zdołała już odrobić. Blok na wprowadzonym chwilę wcześniej Grzegorzu Boćku dał rzeszowianom 25 punkt, a w meczu był już remis po jeden.

Od mocnego uderzenia mistrzowie Polski rozpoczęli odsłonę nr 3. Asseco Resovia prowadziła już 5:1, ale kędzierzynianie zdołali zniwelować straty do jednego punktu (12:11). W dalszej części seta gra się wyrównała. Oba zespoły wymieniały ciosy, aż do stanu 24:22, kiedy to w poznańskiej hali zgasło światło. Po prawie półgodzinnej przerwie wznowiono grę, a zawodnicy Andrzeja Kowala wykorzystali drugą piłkę setową.

Konsekwencje przerwy były widoczne w secie czwartym. Oba zespoły popełniały dużą ilość błędów. Więcej razy mylili się rzeszowianie, efektem czego było prowadzenie ZAKSY 12:9. Potem przewaga urosła do czterech oczek (20:16). Takiej starty Resovia nie zdołała odrobić i kędzierzynianie doprowadzili do tie-breaka.

Rzeszowianie rozpoczęli piątego seta od skutecznej krótkiej Łukasza Perłowskiego. Przy zmianie stron Asseco Resovia prowadziła jednym punktem. Przy stanie 13:12 Bociek zablokował Konarskiego i na tablicy pojawił się remis. Atakujący mistrzów Polski zrehabilitował się w następnej akcji i dał swojemu zespołowi piłkę meczową, którą jego koledzy wykorzystali chwilę później.

Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
(22:25, 25:19, 25:23, 21:25, 15:13)

Resovia: Drzyzga, Achrem, Nowakowski, Konarski, Veres, Perłowski, Ignaczak (L) oraz Schops, Lotman, Tichacek.

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Wiśniewski, Witczak, Kooy, Gladyr, Gacek (L) oraz Bociek, Możdżonek, Lewis, Pilarz.

MVP meczu: Dawid Konarski