SAN-Pajda z jednym oczkiem
Utworzono: 2014-05-18 15:28:26

Drugoligowe siatkarski zespołu MKS SAN-Pajda Jarosław uległy w Gorlicach tamtejszemu Ekstrimowi 2:3. Dzięki temu jarosławianki wracają do domu z jednym punktem, urywanym jednemu z faworytów grupy 4 II ligi kobiet. Postawia ekipy z Podkarpacia może napawać optymizmem przed kolejnymi pojedynkami.

Już pierwszy set tego spotkania dawał nadzieje na wielkie siatkarskie emocje. Od pierwszych piłek trwała zażarta walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na większe prowadzenie. Ta sztuka udała się jarosławiankom dopiero przy wyniku 15:11. Miejscowe zawodniczki odrobiły jednak starty i o zwycięstwie decydowała wyrównana końcówka. Padła ona łupem Ekstriumu, który do wygranej potrzebował aż 28 punktów.

Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozstrzygnęła się w końcówce, choć zawodniczki z Podkarpacia przegrywały już 4:8. Na boisku od początku seta pojawiła się Dominika Witowska, która zmieniła Faustynę Niedbała. W ostatniej fazie seta zawodniczki Piotra Pajdy odskoczyły na kilka oczek i dowiozły zwycięstwo do końca, wyrównując wynik meczu.

Ekstrim Gorlice pokazał swoją siłę w secie nr 3. Gospodyniom wychodziło praktycznie wszystko, a siatkarki SAN-Pajdy nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze dysponowane  rywalki. Nie pomogły też zmiany dokonane przez szkoleniowca przyjezdnych. Jarosławianki uzbierały w tym secie tylko 13 oczek.

Podrażnione zawodniczki z Jarosławia wyśmienicie rozpoczęły kolejną partię. Prowadzenie 5:1 uspokoiło drużynę gości, ale gorliczanki zdołały wyrównać stan seta i ostateczne rozstrzygnięcia zapadły podczas ostatnich akcji. W nich więcej cierpliwości zachowały przyjezdne i doprowadziły do tie-breaka.

Piąty set był wisienką na torcie tego wyrównanego pojedynku. Przez całą odsłonę trwała zażarta walka akcja za akcję. MKS SAN-Pajda Jarosław miał już w górze piłkę meczową przy stanie 14:13, ale gorliczanki zdołały odwrócić losy seta i wygrały 16:14.

Ekstrim Gorlice – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:2
(28:26, 21:25, 25:13, 20:25, 16:14)

Jarosław: Niedbała, Kupczak, Chmielarczyk, Saj, Pisarczyk, Trojnar, Pyrć (L) oraz Bar (L), Witowska, Macek, Dyrek