Resovia zagra w play-off LM!
Utworzono: 2014-05-17 22:26:08

Zwycięstwo nad Paris Volley dało Mistrzom Polski upragnioną kwalifikację do fazy play-off Ligi Mistrzów. Zawodnicy Andrzeja Kowala w trzech setach uporali się z wicemistrzami Francji. Tym samym rzeszowianie awansowali do grona dwunastu najlepszych drużyn klubowych w Europie.

W tym meczu gospodarzy interesowało tylko zwycięstwo, porażka sprawiała, że do dalszej fazy rozgrywek awansowałyby zespoły z Francji i Czarnogóry. Dlatego Asseco Resovia przystąpiła do tego spotkania bardzo zmobilizowana. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Podopieczni Andrzeja Kowala zachowywali wysoką skuteczność i szybko objęli prowadzenie 8:4. W dalszej części seta ta przewaga się utrzymywała i rzeszowianie wygrali partię do 20.

Druga odsłona rozpoczęła się od bardziej wyrównanej gry. Później znów dominowali miejscowi, którzy uzyskali czteropunktowe prowadzenie (16:12). Przewaga systematycznie rosła i przy wyniku 21:16 wydawało się, że rzeszowianie łatwo wygrają drugą partię. Paryżanie zdołali jednak zniwelować straty i niebezpiecznie zbliżyli się do rywali. Ostatecznie set padł łupem Asseco Resovii, której do pełni szczęścia brakowało już tylko jednej wygraj partii.

Trzeci set był najbardziej zaciętą odsłoną w całym meczu. Przez cały czas wynik oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie miała sposobu objęcie prowadzenia. W końcówce przyjezdni prowadzili 21:20, ale rzeszowianie odparli atak i chwilę później mogli cieszyć się ze zwycięstwa, które dało im pierwsze miejsce w grupie C, a co za tym idzie awans do rundy play-off.

Doskonałe spotkanie rozegrał Peter Veres, który atakował z 58% skutecznością. Węgierski przyjmujący poprawnie odebrał aż 74% zagrywek rywali oraz dorzucił cztery bloki.

Asseco Resovia Rzeszów – Paris Volley 3:0
(25:20, 25:23, 25:23)

Asseco Resovia: Konarski (11pkt.), Nowakowski (8), Kosok (6), Achrem (12), Drzyzga (2), Veres (15), Ignaczak (L) oraz Penczew, Schops (3), Lotman.

Paris Volley: Hernan, Sidibe (10), Trommel (10), van der Veen (6), Ivovic (19), Kreek (7), Steuerwald (L) oraz Tuitoga, Maric, Brizard.