Puchar Burmistrza Głogowa Młp. pojechał do Rzeszowa
Utworzono: 2014-09-22 14:49:10 - Autor: Patryk Polek

Puchar Burmistrza Głogowa Młp. pojechał do Rzeszowa

Zawodnicy AKS-u Rzeszów zwyciężyli w turnieju o Puchar Burmistrza Głogowa Młp. W zmaganiach wzięły udział cztery III-ligowe ekipy: triumfatorzy - AKS Rzeszów, gospodarze - LKS Głogovia Głogów, a także NEOBUS RAF-MAR Niebylec oraz AZS UR Rzeszów.

Turniej rozgrywano systemem pucharowym, po trzy sety w każdym meczu bez względu na wynik. W pierwszej parze zespół Głogovii prowadzony przez Tomasza Jendryasska spotkał się z AZS UR Rzeszów dowodzonym przez Gabriela Bobulę i wygrał 2:1. W drugiej parze podopieczni Jacka Podpory, AKS Rzeszów, pokonali również w stosunku 2:1 drużynę trenera Bartłomieja Surowieckiego - Neobus Niebylec.

Przegrani zagrali mecz o trzecie miejsce, w którym zdecydowane zwycięstwo 3:0 odniósł zespół z Niebylca. W meczu o pierwsze miejsce Głogovia spotkała się z AKS-em Rzeszów i po zaciętym spotkaniu, obfitującym w długie wymiany i kapitalne obrony, dopingowana przez zastępcą Burmistrza Głogowa Młp. Pana Jerzego Komanieckiego, przegrała 1:2 (23:25, 25:19, 20:25). Trener Tomasz Jendryassek może być jednak zadowolony z postawy głogowian, która przed rozpoczynającym się 4 października nowym sezonem prezentuje niezłą formę i może odgrywać czołową rolę na parkietach trzecioligowych rozgrywek.

Na zakończenie turnieju zastępca Burmistrza, Jerzy Komaniecki, wręczył okazałe puchary trzem najlepszym zespołom, natomiast Prezes Głogovii, Roman Ziemianin statuetkę MVP zmagań, Łukaszowi Drążkowi (libero AKS-u), uznanego za najlepszego zawodnika turnieju. Sędziami sobotnich pojedynków siatkarzy byli Anna Kogut Tomasz Lis.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. AKS Rzeszów

2. Głogovia Głogów Młp.

3. RAF-MAR Neobus Niebylec

4. AZS UR Rzeszów

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas