PP: TSV Cellfast Sanok przegrał z Hutnikiem
Utworzono: 2014-10-09 01:19:34 - Autor: Patryk Polek

Na II rundzie swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyli siatkarze TSV Sanok. Podopieczni Piotra Podpory w pięciu setach ulegli w środę Hutnikowi Kraków.

Mecz lepiej rozpoczął się dla miejscowych, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie. Po ataku Pawła Rusina tablica wskazywała jednak wynik 7:7, lecz błędy sanoczan sprawiły, że przyjezdni ponownie odskoczyli na trzy oczka (10:13). Przewaga ta wzrosła jeszcze do czterech punktów (14:18), ale TSV walczyło do końca. Blok Jakuba Kalandyka dał gospodarzom wyrównanie – 20:20. Końcówka należała już do krakowian, którzy tym samym triumfowali w pierwszym secie. Drugi set miał nieco podobny przebieg. Goście od połowy tej odsłony kontrolowali poczynania na boisku i wysoko wygrali także drugą partię.

Trzecia część meczu była grą o wszystko dla miejscowych. Podopieczni Piotra Podpory od początku starali narzucić się swój styl gry. Przewaga sanoczan zarysowała się jednak dopiero w drugiej części tego seta, kiedy to asem serwisowym popisał się Daniel Gąsior.  Potem na boisku rządzili już gospodarze, a ostatni punkt w tym secie zdobył Jakub Kalandyk, który zablokował Marcina Górę. W czwartej partii Hutnik nie miał nic do powiedzenia. Dzięki wysokiej wygranej TSV(25:14), losy awansu do III rundy PP miały rozstrzygnąć się w tie-breaku.

W nim ekipa z Sanoka jako pierwsza objęła prowadzenie 3:1, lecz trzy punkty z rzędu rywali sprawiły, że o czas poprosił trener Podpora. Punktowy blok Pawła Przystasia dał dwa oczka przewagi sanoczanom (10:8), jednak seria błędów wysforowała na przód Hutnik, który miał trzy piłki meczowe (14:11). Wtedy w polu zagrywki pojawił się Paweł Rusin i miejscowi zdołali jeszcze wyrównać stan seta. Niestety końcówka należała już do gości. Zwycięstwo 16:14 dało im awans do kolejnej rundy rozgrywek. Sanoczanie zaś w pełni mogą skupić się już na lidze, w której po dwóch kolejkach są liderami.

TSV Cellfast Sanok -Hutnik Dobry Wynik Kraków 2:3
(23:25, 19:25, 25:19, 25:14, 14:16)

TSV: Kusior, Kalandyk, Przystaś, Rusin, Jakubek, Golonka, Sokołowski (libero) oraz Gąsior, Matuła i Wesołowski
Hutnik: Samborski, Obuchowicz, Adamski, Ferek, Góra, Golec, Szymczak (libero) oraz Maruszczyk, Podleśny, Kołek i Klimczak