Utworzono: 2014-05-18 16:55:19

Podział punktów w derbach

Drugoligowcy rozegrali ostatnią w tym roku kolejkę spotkań. W pojedynku derbowym Wisłok Strzyżów pokonał na własnym terenie Błękitnych Ropczyce 3:2. Kolejne spotkanie przegrał Mansard Sanok, który tym razem musiał uznać wyższość Hutnika Kraków.

Licznie zgromadzona publiczność w strzyżowskiej hali oglądała emocjonujące spotkanie. Oba zespoły grały bardzo twardo na siatce. Po dwóch setach górą byli goście, ale Wisłok zdołał doprowadzić do tie-breaka. W decydującym starciu również lepsi okazali się gospodarze, którzy zainkasowali dwa punkty. Zespołowi z Ropczyc na pocieszenie pozostaje jedno oczko.

Wisłok Strzyżów – Błękitni Ropczyce 3:2
(16:25, 25:21, 21:25, 25:23, 15:11)

Pierwszy set pojedynku beniaminków z Sanoka i Krakowa dawał nadzieje na niespodziankę. Sanoczanie wygrali inauguracyjną odsłonę do 19, ale w kolejnych górą byli przyjezdni. Podopieczni Macieja Wiśniowskiego łatwo oddali drugą i trzecią partie, natomiast w czwartej dzielnie trzymali się tylko do stanu 18:19. Potem Hutnik wzmocnił zagrywkę i zwyciężył do 20.

Mansard Sanok – Hutnik Dobry Wynik Kraków 1:3
(25:19, 23:25, 20:25, 20:25)

W meczu rozgrywanym w czwartek Karpaty Krosno pokonały STS Skarżysko-Kamienna 3:1.