PlusLiga: Resovia z kompletem punktów
Utworzono: 2014-10-07 01:30:17 - Autor: Patryk Polek

Czterech setów potrzebowali podopieczni Andrzeja Kowala, by odnieść zwycięstwo w spotkaniu I kolejki PlusLigi. Rywalem rzeszowian był beniaminek rozgrywek, Cuprum Lubin.

Pierwsza partia poniedziałkowego meczu od początku do końca należała do rzeszowskich siatkarzy, którzy nie roztrwonili wypracowanej na początku przewagi i triumfowali 25:20. Lubinianie dużo lepiej spisywali się na początku kolejnej odsłony i po ataku z przechodzącej piłki Marcela Gromadowskiego prowadzili 2:0. Taką przewagę utrzymywali przez jakiś czas. Ku zaskoczeniu wicemistrzowie Polski nie byli w stanie niwelować nadwyżki, a wręcz przeciwnie - rywal z akcji na akcję powiększał dystans. Wysokie prowadzenie utrzymywało się nadal (21:14, 23:16) i w rezultacie Cuprum wyrównało stan meczu, pokonując rzeszowian 25:20.

Po dziesięciominutowej przerwie Resovia wcale nie miała łatwiej. Rywale wyszli na prowadzenie przed drugą przerwą techniczną (13:11) i dotrwali do niej z taką nadwyżką (16:14). Seria zagrywek Jochena Schoepsa sprawiła jednak, że lubinanie zdołali ugrać jeszcze tylko jedno oczko w tej partii i set zakończył się zwycięstwem Resovii, 25:17.

Czwarta odsłona nie przyniosła już żadnych niespodzianek. Ekipa z Podkarpacia, której grą mądrze kierował Michał Kozłowski, zasłużenie wygrała 25:17, zapisując komplet punktów w I kolejce PlusLigi.

MVP spotkania wybrany został Rafał Buszek.

Cuprum Lubin - Resovia Rzeszów 1:3
(20:25, 25:20, 17:25, 17:25)

Cuprum: Łomacz, Trommel, Kadziewicz, Gromadowski, Borovnjak, Paszycki, Rusek (libero) oraz Siezieniewski i Michalski
Resovia: Tichacek, Ivović, Holmes, Konarski, Dryja, Buszek, Żurek (libero) oraz Perłowski, Penczew, Schoeps i Kozłowski