PlusLiga: Resovia dopisała kolejny komplet punktów
Utworzono: 2014-11-14 15:26:21 - Autor: Patryk Polek

Zawodnicy Andrzeja Kowala zanotowali dziewiąte zwycięstwo w dziewiątym spotkaniu. Rzeszowianie tym razem pokonali Effector Kielce, lecz pozwolili gospodarzom ugrać seta.

Dodatkowego smaczku środowej rywalizacji dodał fakt, że na boisku po obu stronach siatki spotkali się bracia z Bułgarii, Nikołaj i Rozalin Penczew. Ostatecznie zwycięsko z rywalizacji wyszedł „rzeszowski” Bułgar – Nikołaj, który podobnie jak jego młodszy brat jest przyjmującym.

Rzeszowianie bardzo mocno rozpoczęli pojedynek w Kielcach, bowiem premierową odsłonę wygrali aż 25:13. W drugiej nieco zwolnili tempo, lecz i tak zwyciężyli 25:20. W ataku nie do zatrzymania był Dawid Konarski, a w polu zagrywki szalał Piotr Nowakowski. Ekipa z Podkarpacia nieco rozluźniła się w trzeciej odsłonie meczu czego rezultatem był przegrany set. Podopieczni trenera Kowala szybko jednak odrobili, to co stracili, w secie numer cztery i wygrywając 25:19 przypieczętowali kolejny komplet punktów w lidze.

- W trzecim secie zepsuliśmy sporo zagrywek a w połączeniu z młodzieńczą fantazją i odwagą kielczan sprawiło to, że przegraliśmy. Całe szczęście, że w końcówce czwartego odskoczyliśmy. Młodzi zawodnicy z Effectora trochę się podpalili, ryzykowali serwisem a im to nie wychodziło - skomentował mecz na łamach portalu sport.pl środkowy Resovii, Piotr Nowakowski.

Kolejny pojedynek Asseco Resovia zagra już w najbliższą sobotę, a jej rywalem będzie ekipa Transferu Bydgoszcz. Początek meczu o 14:45.

MVP: Dawid Konarski

Effector Kielce - Resovia Rzeszów 1:3
(13:25, 20:25, 25:22, 19:25)

Effector: Maćkowiak (2), Janusz, Buchowski (5), Bieniek (8), Penczew R. (18), Krzysiek (3), Kaczmarek (libero) oraz Sufa, Miselkis (13), Takvam (4) i Pająk (2)
Resovia: Nowakowski (13), Konarski (22), Drzyzga (2), Buszek (3), Penczew N. (7), Dryja (7), Żurek (libero) oraz Ivović (2), Schoeps i Perłowski