PlusLiga: Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii
Utworzono: 2014-10-23 00:16:15 - Autor: Patryk Polek

Piąty mecz i piąte zwycięstwo - takim bilansem może pochwalić się rzeszowska ekipa w obecnym sezonie PlusLigi. Tym razem podopieczni Andrzeja Kowala uporali się w trzech setach z kędzierzyńską ZAKSĄ. MVP meczu znowu został mistrz świata, Rafał Buszek.

Początek pierwszej partii był bardzo zacięty. Obie ekipy szły łeb w łeb, lecz po drugiej przerwie technicznej na boisku pojawił się Nimir Abdel-Aziz, kilka razy huknął z zagrywki i na tablicy widniał wynik 20:16 dla ZAKSY. Świetna gra blokiem Resovii oraz as serwisowy Rafała Buszka dała ekipie z Podkarpacia remis 22:22. Zaciętą końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść wicemistrzowie Polski i po bloku Buszka wyszli na prowadzenie w meczu.

W drugiej partii sytuacja powtórzyła się. Wyrównany początek i niewielka inicjatywa Resovii – tak wyglądała większa część tego seta. W końcówce ponownie w polu serwisowym zaszalał jednak Abdel-Aziz, dając swojemu zespołowi dwupunktową nadwyżkę (21:19). Rzeszowianie po raz kolejny zdołali wyrównać i po zwycięstwie 25:23 prowadzili już 2:0.

Trzecia i, jak się później okazało, ostatnia część środowego meczu także należała do Asseco Resovii. Chociaż początek nie zapowiadać gładkiej wygranej i na drugiej przerwie technicznej tablica wskazywała jeszcze wynik 16:14, to przy zagrywce Piotra Nowakowskiego nagle zrobiło się 23:14. Stało się jasne, że podkarpacka drużyna nie przegra tego meczu. Nie zmieniły tego nawet cztery punkty z rzędu zdobyte przez gospodarzy. Ostatecznie rzeszowianie zwyciężyli 25:18, a w całym meczu 3:0, zapewniając sobie cenne trzy punkty do ligowej tabeli, w której plasują się na trzecim miejscu.

MVP spotkania: Rafał Buszek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(26:28, 23:25, 18:25)

ZAKSA: Witczak (8), Zagumny (1), Loh (2), Gladyr (9), Wiśniewski (6), Kooy (16), Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz (4), Kaźmierczak i Van Dijk
Resovia: Nowakowski (13), Schoeps (9), Drzyzga, Buszek (13), Holmes (6), N. Penczew (11), Ignaczak (libero) oraz Tichacek (1), Konarski (5) i Perłowski (1)