Utworzono: 2014-05-18 16:08:04

Pierwsza wygrana SAN-Pajdy

W rozegranym awansem meczu 2. kolejki II ligi kobiet zespół MKS SAN-Pajda Jarosław pokonał po pięciosetowym boju drużynę Powiatowego Parku Rozwoju Wieliczka. Spotkanie rozegrane zostało w jarosławskiej hali MOSiR.

W spotkanie lepiej weszły miejscowe, które wypracowały sobie pięciopunktową przewagę. Później siatkarki z Wieliczki odrobiły starty, ale w końcówce znów odskoczyły jarosławianki i utrzymały prowadzenie do końca seta.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych. W ekipie SAN-Pajdy na boisku pojawiła się Gabriela Macek, która zmieniła Paulinę Chmielarczyk. Ich zespół zdołał odrobić starty i na tablicy wyników widniała już tylko jednopunktowa przewaga gości 15:14. Ostatnie piłki należały jednak do zawodniczek Jerzego Janeczka, a w meczu mieliśmy stan remisowy.

W trzecim secie trener Piotr Pajda wprowadził zmianę w ustawieniu. Na pozycji atakującej rozpoczęła partię Dominika Witowska, która od początku spotkania występowała na środku bloku. Jej gra na tej pozycji nie trwała jednak długo, ponieważ już przy stanie 7:10 na plac powróciła Emilia Pisarczyk. Trzecia odsłona padła łupem PPR-u Wieliczka, który świetnie spisywał się w obronie.

Kolejna partia była bardzo wyrównana. Żaden zespół nie zdołał wypracować sobie choćby kilkupunktowej przewagi. Dopiero w końcówce piąty bieg włączyły jarosławianki i wygrały seta do 20. Bardzo dobrze funkcjonował blok miejscowych, a przyjezdne popełniały dużą ilość błędów.

Tie-break lepiej rozpoczął się dla zawodniczek trenera Pajdy, które objęły prowadzenie 3:0. Chwilę później był już remis, wokół którego oba zespoły oscylowały już do końca. Więcej zimnej krwi zachowały jarosławianki i przypieczętowały pierwszą wygraną w tym sezonie.

Kolejny raz najjaśniejszą postacią w szeregach SAN-Pajdy była środkowa Katarzyna Saj. Warto podkreślić też świetną postawę w bloku Karoliny Kupczak, która od trzeciego seta zdobyła w tym elemencie aż pięć oczek.

MKS SAN-Pajda Jarosław – Powiatowy Park Rozwoju Wieliczka 3:2
(25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 16:14)

Jarosław: Kupczak (6pkt.), Chmielarczyk (17), Saj (16), Pisarczyk (14), Trojnar (14), Witowska (1), Pyrć (L) oraz Bar (L)  Macek (1), Niedbała (2).