Utworzono: 2014-05-18 17:02:26

Pięć setów w Strzyżowie

Spotkanie miedzy siatkarzami Błękitnych Ropczyce i Wisłoka Strzyżów było wyrównane i stało na dobrym poziomie. Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i niosą ze sobą duże emocje, których nie zabrakło w Strzyżowie.

Spotkanie miedzy siatkarzami Błękitnych Ropczyce i Wisłoka Strzyżów było wyrównane i stało na dobrym poziomie. Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i  niosą ze sobą duże emocje, których nie zabrakło w Strzyżowie.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Betleji, lecz mocna zagrywka siatkarzy Wisłoka uniemożliwiała grę ze środka siatki, co znacznie osłabiło siłę ataku drużyny z Ropczyc.  Problemy z przyjęciem zagrywki spowodowały, że pierwsze dwa sety padły łupem Wisłoka. Trzeci set to dobra gra obu ekip. Dopiero po emocjonującej grze na przewagi zawodnicy z Ropczyc rozstrzygnęli partię na swoją korzyść.  Wygrana w trzeciej odsłonie dodała wiary we własne siły drużynie Błękitnych i to oni pewnie wygrali czwartego seta. Losy meczu  miał rozstrzygnąć tie-break.  Na początku ostatniego seta siatkarze ze Strzyżowa wypracowali przewagę i doprowadzili ją do końca meczu.
Pierwsze trzy miejsca w tabeli  play-off szóstej grupy drugiej ligi zajmują drużyny z Podkarpacia. Na pierwszym znajduje się drużyna Karpat Krosno z dorobkiem 21 punktów. Na drugim uplasowali się zawodnicy Błękitnych z 13 punktami , a zaraz za nimi Wisłok Strzyżów z 9 oczkami.

MKS Wisłok Strzyżów – KS Błękitni Ropczyce 3:2 (25:23, 25:20, 26:28, 11:25, 15:9)

Wisłok: Mateusz Armata, Jakub Zygmunt, Paweł Przystaś, Krzysztof Pacuła, Konrad Litak, Bartosz Soja, Mateusz Goryl, Łukasz Krzysiak, Maciej Cebula, Jakub Opoń – libero.

Błękitni:  Przemysław Bryliński, Mateusz Sroka,  Tomasz Kotyla, Paweł Rusin, Tomasz Kusior, Grzegorz Barczuk, Kamil Waszczuk – libero, Marcin Białorudzki, Marcin Dobrzyński, Ernest Plizga.