Neobus Niebylec najlepszy w ropczyckim turnieju
Utworzono: 2015-09-16 23:01:29 - Autor: Patryk Polek

Neobus Niebylec triumfował w turnieju, który w sobotę, 12 września, rozegrany został w hali Błękitnych Ropczyce. Drugie miejsce przypadło gospodarzom, a trzecie Tęczy Sędziszów Młp.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy beniaminka II ligi mężczyzn – Tęczy Sędziszów, którzy mierzyli się z miejscowymi. Pierwszy set miał wyrównany przebieg do stanu 15:15. Później to doświadczeni na drugoligowych parkietach gospodarze włączyli wyższy bieg i pewnie wygrali. Dwa kolejne sety również padły łupem ekipy z Ropczyc i to zawodnicy Jana Włodarczyka mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Sędziszowianie po krótkiej przerwie stoczyli pojedynek z niedawnymi rywalami z trzecioligowych boisk – Neobusem Niebylec. Trener Piotr Wiktor zmienił skład w porównaniu z pierwszym spotkaniem, a zawodnicy Tęczy dotrzymywali kroku rywalom, przegrywając jednak w końcówkach zarówno pierwszego, jak i drugiego seta. Trzecia odsłona padła jednak łupem UKS-u (27:25), lecz niebylczanie dokończyli tę potyczkę w czwartej części gry, wygrywając 3:1.

W ostatnim meczu Neobus w takim samym stosunku pokonał Błękitnych Ropczyce, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w turnieju.