MP Klubów Kibica: SSPS Resovia Rzeszów z kompletem zwycięstw w drugim dniu turnieju
Utworzono: 2015-05-23 15:27:27 - Autor: Barbara Setlik

W Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ, rozgrywane są Mistrzostwa Polski Klubów Kibica. Broniący mistrzowskiego tytułu kibice SSPS Resovia Rzeszów, rozegrali dzisiaj trzy spotkania, a po drugiej stronie siatki stanęły drużyny z Bielska, Legionowa oraz Lubina. Rzeszowianie nie dali szans swoim rywalom i zapisali na swoim koncie trzy zwycięstwa.

Pierwsza partia w spotkaniu rozpoczęła się od wyrównanej gry obydwu zespołów (2:2). Przy serii skutecznych zagrywek Macieja Mierzwy, blok na prawym skrzydle ustawił Bartosz Buda (5:5). Po kolejnym ataku Dominika Budy, prowadzenie objęli rzeszowianie, a przy stanie 9:6 o pierwszy czas poprosił trener z Bielska. Po powrocie na parkiet zmalała nieco przewaga gospodarzy, jednak sprytna kiwka rozgrywającego SSPS, a w kolejnej akcji plas w końcową linie Mierzwy, ponownie wyprowadziły miejscowych na prowadzenie (12:9). W długiej akcji, serię wspaniałych obron zapisał na swoim koncie Maciej Etgens, co pozwoliło jego drużynie zdobyć kolejne oczko. Proste błędy mnożyły się w szeregach rywali, a na skrzydle nie do zatrzymania był rzeszowski kapitan – Jarek Mularz (17:11). Po drugim czasie na żądanie bielszczan, kolejnym blokiem zapunktowała para Dominik Buda i Łukasz Pałka. Rywale nie dawali jednak z wygraną i krok po kroku odrabiali straty. Niekorzystną serię, atakiem na lewym skrzydle przerwał Dominik Buda, dając swojej drużynie dwudziesty drugi punkt (22:16). Zepsuta zagrywka BBTS-u zakończyła pierwszą odsłonę (25:22).

Drugiego seta od taktycznych zagrywek rozpoczęła drużyna z Bielska, która już na samym początku objęła dwupunktowe prowadzenie (3:5). Kilka własnych błędów rzeszowian, pozwalało powiększać rywalom przewagę punktową. Przy stanie 3:8, przysługującą przerwę wykorzystali miejscowi. Kiedy obydwie drużyny zameldowały się z powrotem na parkiecie, na skrzydłach punktowali Jarek Mularz oraz Dominik Buda. Pojedynczy blok na środku siatki w wykonaniu Bartosza Budy, zniwelował straty do jednego oczka, a o czas poprosili bielszczanie (8:9). Kiedy w polu serwisowym pojawił się Mularz, rosło prowadzenie gospodarzy (16:13). W końcówce drugiej partii, przyjezdni doprowadzili do remisu (21:21), a na boisku zaczęła toczyć się gra punkt za punkt. As serwisowy Piotra Filipa, dał rzeszowianom dwudzieste trzecie oczko, a zagrywka w taśmę rywali zakończyła całe spotkanie (25:23).

MVP spotkania: Maciej Mierzwa

SSPS Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko Biała 2:0
(25:22, 25:23)

SSPS: Mierzwa, Buda D., Buda B., Mularz, Pałka, Filip, Etgens (libero) oraz Gola, Bacza

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inauguracyjna partia w drugim spotkaniu rozpoczęła się od walki punkt za punkt (2:2). Kiedy asa serwisowego na drugą stronę siatki posłał Maciej Mierzwa, prowadzenie objęli rzeszowianie (4:3). Skuteczna obrona Macieja Etgensa, pozwoliła zdobyć kolejne oczko na lewym skrzydle Dominikowi Budzie (5:5). Proste błędy zespołu z Legionowa, pozwoliły rzeszowianom odskoczyć na trzy punktu (10:7). W polu serwisowym rozszalał się Mateusz Jaksan, który posyłając kolejne asy serwisowe, zmusił rywali do poproszenia o przerwę (13:8). Kiedy siatkarze zameldowali się z powrotem na parkiecie, kolejne ataki w aut posyłali przyjezdni, co powiększało prowadzenie miejscowych (16:11). Sprytny atak blok-aut w wykonaniu Jaksana, dał rzeszowianom dwudzieste oczko. W końcówce pierwszego seta z dobrej strony pokazywali się bracia Buda, a dzięki skutecznej obronie Etgensa, przechodzącą na środku skończył Piotr Filip, co dało wygraną SSPS w pierwszej odsłonie (25:16).

Długa wymiana pomiędzy obydwoma drużynami, rozpoczęła drugą partię w spotkaniu. Fantastyczna obrona Kamili Goli pozwoliła przełożyć  kolejną akcję na punkt Mateuszowi Jaksanowi (2:1). W polu serwisowym punktował Łukasz Pałka (4:2), jednak rywale nie dawali za wygraną i szybko wyrównali stan rywalizacji (4:4). Kiedy na tablicy wyników widniał remis, na parkiecie zaczęła toczyć się wyrównana walka punkt za punkt, a żaden z zespołów nie mógł odskoczyć rywalom na więcej, niż jedno oczko (6:6). Przy zagrywkach Dominika Budy, kolejny atak skończył Jaksan, co dało gospodarzom trzypunktowe prowadzenie (9:6). Po przerwie na żądanie zespołu z Legionowa, w dalszym ciągu na zagrywce punktował Buda. Ofiarność w obronie widoczna była zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie siatki, jednak nie do zatrzymania byli gospodarze, a kolejne punkty na skrzydle zdobywał Maciej Mierzwa (15:6). As serwisowy Radosława Baczy, dał rzeszowianom pierwszą piłkę setową, a atak na prawym skrzydle Marcina Pęckowskiego, zakończył całe spotkanie (25:12).

MVP spotkania: Dominik Buda

SSPS Resovia Rzeszów - Legionovia Legionowo 2:0
(25:16, 25:12)

SSPS: Mierzwa, Buda D., Buda B., Jaksan, Pałka, Filip, Etgens (libero) oraz Gola, Kłeczek, Bacza, Pęckowski, Szaluś

W ostatnim spotkaniu, rzeszowianie zmierzyli się z zespołem Cuprumu Lubin. Podobnie jak w dwóćh poprzednich meczach, zawodnicy SSPS Resovia Rzeszów odnieśli pewne zwycięstwo nad rywalami. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został kapitan gospodarzy - Jarek Mularz.

MVP spotkania: Jarek Mularz

SSPS Resovia Rzeszów - Cumprum Lubin 2:0