XX MIĘDZYNARODOWY RODZINNY TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI  W PIŁCE SIATKOWEJ PRO- FAMILIA CUP 2019
Utworzono: 2019-11-19 20:27:06 - Autor: Jerzy Kaleta

XX MIĘDZYNARODOWY RODZINNY TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI W PIŁCE SIATKOWEJ PRO- FAMILIA CUP 2019

Komunikat końcowy XX MIĘDZYNARODOWEGO RODZINNEGO TURNIEJU NIEPODLEGŁOŚCI W PIŁCE SIATKOWEJ PRO- FAMILIA CUP 2019 Już po raz XX 17.11.2019 pasjonaci Piłki Siatkowej spotkali się na Międzynarodowym Rodzinnym Turnieju Niepodległości. Areną tegorocznych zmagań były obiekty sportowe w Jedliczu i Ustrobnej.

Już po raz XX w dniu 17.11.2019  pasjonaci Piłki Siatkowej spotkali się na  Międzynarodowym  Rodzinnym Turnieju Niepodległości.
Areną tegorocznych zmagań były obiekty sportowe w Jedliczu i Ustrobnej: 
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: zawodowa w hali sportowej w Ustrobnej, amatorska w obiekcie  GOSiR w Jedliczu.
W zawodach wzięło udział 16 drużyn podzielonych na cztery grupy A , B – zawodowa seniorska – 7 drużyn
C, D – drużyny amatorskie – 9 drużyn
Grupa zawodowa A: Hurt Rzeszów ,Orkan Nisko, Użgorod/ Ukraina, Hogs Euro Sklep Cierpisz 
Zawodowa B: Zaborovia Zaborów, Volley Wiśniowa, GOSiR Jedlicze- Teodorówka
Amatorska C: Dziadki Sucha Beskidzka, Dream Team Strzyżów,Wiklina/ Rudnik, 
                       Sylveco Purella Rzeszów
Amatorska D: Użgorod/ Ukraina, Old Boy Stary Sącz, ,Skamat Krajne Cierne, GOSiR Jedlicze 
                       Agro Farma Śvidnik
Zwycięzcą tegorocznego turnieju w kategorii seniorskiej została drużyna Foto Hurt Rzeszów która wygrała z GOSiRJedlicze - Teodorówka w stosunku  2:0 (15:4; 17:15 ) 
Trzecie miejsce zajęła drużyna: Orkan Nisko pokonując Zaborovia Zaborów 2:1 ( 9:15; 15:8;16:14 )
Mecze półfinałowe:
GOSiR Jedlicze Teodorówka -  Orkan Nisko 2:0 (15:11;15:8 ) 
Foto Hurt Rzeszów-  Zaborovia Zaborów2:0 ( 15:12;15:13)

W kategorii amatorskiej zwyciężył zespół:
OLD BOY Stary Sącz pokonując Skamat Krajne Cierne 2: 0 ( 25:18;25:19 )
Trzecie miejsce zajęła drużyna Sylveco Czarni Rzeszów pokonując Dziatki Sucha Beskidzka 2:0 (25:23;25:16)
Mecze półfinałowe:
Dziatki Sucha Beskidzka –   Skamat Krajne Cierne1:2 ( 25:23;25:27;10:15 ) 
Old Boy Stary Sącz – Sylveco Czarni Rzeszów 2:0 (25:20;25:20 )

Turniej dofinansował Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego, Fundacja Polska Siatkówka
Współorganizatorami byli:Gmina Jedlicze, GOSiR Jedlicze, Gmina Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka.
Fundatorami nagród piłek do siatkówki , pucharów szklanych, dyplomów byli: Poseł Parlamentu Europejskiego Elżbieta ŁUKACIJEWSKA, PZPS, Powiat Krosno, Powiat Jasło,Gmina Wojaszówka, Gmina Jedlicze
Nagrody upominki dla zawodników ufundował Prezydent R.P Andrzej Duda.
Podczas zawodów przeprowadzono zbiórkę i loterię fantową na specjalistyczną bioniczną protezę ręki dla Jakuba Procanina któremu na wskutek choroby nowotworowej amputowano prawą rękę.
Fanty na loterię przekazały:Krosno Glass, ASA Glass, Huta Szkła w Jaśle  a wsparli finansowo Krosoft Krosno
AGET BHP Krosno
Patronat Honorowy: PZPS reprezentowany przez Jacka Kasprzyka, PWZPS repr. Przez Roberta Dworaka, 
Posłowie Parlamentu Europejskiego - Elżbieta Łukacijewska, Ryszard Czarnecki, Poseł na Sejm R.P - Joanna Frydrych, Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl,Starosta jasielski Adam Pawluś, Starosta krośnieński Jan Pelczar, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik,Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański
Turniej sędziowali: Mariusz Gadzina, Andrzej Such, Robert Gleń, Pasterz Michał, Piotr Syrek
Sponsor tytularny: ORLEN Południe S.A., Fundacja Studencka ,, Młodzi- Młodym,,
Sponsorzy główni:RBDiM - Krosno, PGNiG Sanok, ZPRE - Jedlicze, Inwentech Group, EBA Krosno
Sponsorzy,fundatorzy nagród: PRiD Krosno,Juna - Jasło, Inwest Profil Bajdy, Delikatesy Centrum Jedlicze, Krosoft Krosno, Delikatesy Groszek - Bratkówka, ASA Glass Krosno, Remondis KROeko, FAVI Krosno, Oberża - Krosno,Piekarnia Żaneta - Krasowscy Bajd.
Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów,Teraz Krosno, ITV Południe, Radio Trendy, Krosno 24pl
Na Turnieju gościliśmy red. Stanisława Jagiełło który przeprowadził na antenie Radia Rzeszów bezpośrednią relację z zawodów, i red. ITV Południe Pana Jana Ręczkowicza, który uczestniczył w otwarciu Turnieju.
Patronat prasowy: Super Nowości, Nowiny, Korso Gazeta Sanocka, Dukielski miesięcznik samorządowy, Nasz Powiat Krosno, Kurier Gminy Wojaszówka.
W otwarciu i wręczaniu nagród uczestniczylii: Dyr. Szkoły podstawowej z Śvidnika/Słowacja - Juraj Cahajla z którym przyjechała drużyna amatorska, Dyr. Zakarpackiej szkoły podstawowej w Użgorodzie/ Ukraina, 
W-ceBurmistrz Jedlicza - Ryszard Zagórski, Wójt Gminy Wojaszówka - Sławomir Stefański, Dyrektor szkoły podstawowej z Ustrobnej - Joanna Nowak, Dyr. GOSiR Jedlicze - Wojciech Florczak, Prezes T.S.Pro- Familia Wojaszówka - Jerzy Kaleta.
W ceremonii zamknięcia  i wręczaniu nagród dla najlepszych drużyn gościliśmy członka Zarządu PWZPS Mirosława Jamroza który odznaczył Prezesa T.S.Pro - Familia srebrną odznaką Honorową PZPS.
Pobito dotychczasowy udział najliczniejszej rodziny.
W tym roku wystąpiła drużyna Skasko z Słowacji w której wystąpiło 6 osób:ojciec Jan z synami Lubos, Tomas, Bronislav,córką Dominika i wnukiem Lubos.
Do tegorocznego Turnieju najliczniejszymi rodzinami były Rodzina z Przybówki - Witkosie, rodzina z Rzeszowa Środowie, w których składach występowało po 5 członków rodziny.
Jako organizator Turnieju składam podziękowania właścicielowi Dwór Kombornia Panu Ryszardowi Skotnicznemu za zakwaterowanie drużyny z Suchej Beskidzkiej.
Podziękowania składam Dyrektorce szkoły podstawowej w Ustrobnej Joannie Nowak, Dyr. GOSiR Jedlicze za udostępnienie obiektów sportowych na zawody.
Turniej na dwóch obiektach wymagał pomocy wielu osób, dziękuję zatem Paniom: sołys z Ustrobnej Barbarze Stefańskiej, Pani Annie Pasieka, Barbarze Słowik, Barbarze Nowak i Panom Januszowi Słowikowi, Piotrowi Syrkowi, Kamilowi Nowak, Pawłowi Holak.
Składy drużyn które zajęły I miejsca:
zawodowa: Foto- Hurt Rzeszów: Michał, Marcin,Tomasz Środa, Przemek Bryliński, Sebastian Miciuda, Grzegorz Mańko, Dawid Jakóbski
amatorska:OLD BOY Stary Sącz- Jan Burda, Ogorzały Przemysław, Ogorzały Jakub, Niewczas Kamil Piwowar Mateusz, Potoniec Adrian, Kluska Kacper, Rolka Tomasz, Lompart Damian, Przemysław Wróbel

Drużyny II miejsca:
zawodowa: GOSiR Jedlicze Teodorówka:Konrad ,Dominik Piróg, Jakub Procanin, Bartłomiej Jerzyk, Przemysław Czado, Marcin Gorczyca, Rafał Matuła, Maciej Chłap,Marcin Milan.
Amatorska: Skamat Krajne Cierne:Jan, Tomas, Lubos, Bronislav, Lubos st, Dominika Skasko, Patrik Marjuv, Eva Pankova, Zlatica Borsovska, Helena Mausecka.

Zostań sędzią siatkówki

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pkt



Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas