Utworzono: 2014-05-19 17:15:11

Młoda Resovia znowu górą

Asseco Resovia pokonała na własnym terenie ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:0 w meczu Młodej Ligi. Rzeszowianie przystąpili do gry w najmocniejszym ustawieniu, ale goście tanio skóry nie sprzedali, w każdym secie stawiając miejscowym twarde warunki.

Początek pierwszej odsłony przebiegał pod dyktando jastrzębian, wśród których prym wiódł Bartosz Kwolek. W drugiej części seta rzeszowianie rozpoczęli pościg za rywalami. Przyniósł on efekt w samej końcówce, kiedy to gospodarze najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść

Druga partia wyglądała bardzo podobnie, znów świetnie spisywał się Kwolek, a kroku dotrzymywali mu również środkowi zespołu ze Śląska. Po wyrównanej grze, ponownie gospodarze przebudzili się w końcówce, w efekcie czego zdołali wygrać seta do 22, obejmując tym samym prowadzenie w meczu 2:0.

W dalszej części pojedynku lepiej spisywali się gracze Asseco Resovii, ale jastrzębianie zdołali odeprzeć ich atak. Ostatecznie, po zaciętej wymianie, lepsi okazali się zawodnicy z Podkarpacia, którzy dopisali do swojego dorobku kolejne trzy oczka.

Mecz w pierwszym składzie rozpoczął 16-letni rozgrywający Łukasz Kozub, który był wyróżniającą się postacią tego pojedynku. Przyjmujący Asseco Resovii, Dominik Depowski w pierwszym secie doznał kontuzji kostki, w wyniku czego musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:0
(25:23, 25:22, 25:23)

Asseco Resovia: Ł.Kozub (3pkt.), Depowski (2), Kania (7), Gąsior (11), Filip (18), Mordyl (5), Masłowski (L) oraz Jakubek (6), Dudziński (1).

Jastrzębski Węgiel: Krajewski (6), Ciemielewski (3), Kwolek (15), Wysocki (7), Szmajduch (9), Lewandowski (2), Woźniak (L) oraz Głowacki, Siemaszko (3).