Utworzono: 2014-05-19 17:13:47

Młoda Resovia triumfuje w hali ROSiR

Asseco Resovia pokonała Effector Kielce 3:0 w meczu Młodej Ligi. Kielczanie wystąpili tym razem bez zawodników z ekstraklasy, ale mimo to napędzili stracha miejscowym. Szczególnie zacięta była partia druga, wygrana przez rzeszowian 28:26. Spotkanie zostało rozegrane w hali ROSiR.

Pierwszy set był bardzo jednostronny. Zawodnicy Jacka Podpory szybko objęli prowadzenie, które w dalszej części sukcesywnie powiększali. Trener Effectora próbował wybić rywali z uderzenia wprowadzając rezerwowych, ale obraz gry się nie zmienił.

Inny przebieg miała druga odsłona. W niej znacznie lepiej spisywali się kielczanie i to oni osiągnęli kilkupunktową przewagę. Gospodarze cały czas starali się zmniejszać starty, co udało się dopiero w samej końcówce. Po zaciętej walce to Asseco Resovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 16:15. Potem rzeszowianie poprawili skuteczność i odjechali przeciwnikom na cztery punkty (21:17). W końcówce trwała walka punkt za punkt, ale wypracowana wcześniej przewaga, pozwoliła Resovii na zwycięstwo w tej partii do 22, a w całym meczu 3:0.

Liderem Asseco Resovii był Michał Filip, zdobywca 21 punktów. To już siódme z rzędu zwycięstwo rzeszowian w rozgrywkach Młodej Ligi. To plasuje ich na drugiej pozycji w tabeli, tuż za liderującym SMS-em Spała.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS PŚ Effector Kielce 3:0
(25:14, 28:26, 25:22)

Resovia: Mordyl (1), Kozub (3), Pałka (5), Dudziński (7), Szalacha (16), Filip (21), Masłowski (L) oraz Gąsior (1), Wiczkowski, Kania (1), Jakubek (2).

Effector: Sławnikowski, Walendzik (3), Wacek (4), Wasilewski (10), Sobota (14), Wilczyński (4), Tajer (L) oraz Moś, Koźdub (1), Sokołowski, Pobocha, Dzierżyński (L).