Utworzono: 2014-05-19 17:16:31

Młoda Resovia przegrała z ZAKSĄ

Nie udał się wyjazd młodych zawodników Asseco Resovii do Kędzierzyna-Koźla. W meczu Młodej Ligi rzeszowianie ulegli ZAKSie 1:3. Rzeszowianie przegrali pierwszą odsłonę, w drugiej wyrównali wynik spotkania, ale kolejne partie należały do gospodarzy.

Początek meczu to dobra postawa kędzierzynian. Ich przewaga była widoczna w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a pogubieni zawodnicy Jacka Podpory nie potrafili znaleźć recepty na szczelny blok rywali. Efektem tego było łatwe zwycięstwo zawodników z Opolszczyzny.

Drugi set rzeszowianie rozpoczęli w zmienionym składzie, na boisku pojawili się Jakubek i Gąsior. Roszady przyczyniły się do osiągnięcia prowadzenia 12:5. Konsekwentna gra pozwoliła utrzymywać przewagę w dalszej części seta. Bardzo dobra postawa w bloku i zagrywce spowodowała, że Asseco Resovia wygrała partię do 15.

Kolejna odsłona miała wyrównany charakter. Oba zespoły toczyły walkę punkt za punkt. W ekipie ZAKSY prym wiódł atakujący Karol Butryn. W końcówce brązowi medaliści z poprzedniego sezonu zdołali uzyskać kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca tej partii.

W pierwszej fazie czwartego seta kędzierzynianie utrzymywali się na dwupunktowym prowadzeniu. Potem ZAKSA zdobywała punkty seriami, a rzeszowianie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych zawodników Michała Chadały. Ostatecznie partia zakończył się wynikiem 25:19, a cały mecz 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:17, 15:25, 25:22, 25:19)

ZAKSA: Brzeziński (13), Butryn (22), Herich (6), Zapłacki (10), Zasłonka (2), Polański (6), Koziura (L) oraz Superlak (2), Andruszek, Nowakowski.

Resovia: Kędzierski (5), Pałka (2), Kania (8), Szalacha, Depowski (9), Mordyl (4), Masłowski (L) oraz Wiczkowski (1), Filip, Jakubek (11), Gąsior (12).