Utworzono: 2014-05-19 17:11:32

Młoda Resovia poległa z SMS-em

Mecz na szczycie Młodej Ligi pomiędzy liderem a wiceliderem zakończył się wygraną SMS-u Spała 3:0. Rzeszowianie walczyli ambitnie z rywalem, posiadającym w składzie reprezentantów Polski juniorów, ale nie udało im się wygrać choćby seta.

Podopieczni Jacka Podpory w pierwszej i trzeciej odsłonie walczyli z rywalem jak równy z równym. Pierwszy set rozstrzygnął się w samej końcówce i padł łupem SMS-u. W kolejnej odsłonie Asseco Resovia, podłamana wcześniejszymi wydarzeniami, nie stawiła oporu rywalowi. Szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu desygnował do boju rezerwowego rozgrywającego i atakującego. Zmiana wpłynęła pozytywnie na drużynę, gdyż w kolejnym secie obaj zawodnicy pozostali na boisku. W trzeciej partii rzeszowianie mieli w górze piłki setowe, ale więcej spokoju zachowali przyjezdni i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego przeważał nad gospodarzami szczególnie w elemencie zagrywki oraz bloku.

Asseco Resovia Rzeszów – SMS PZPS Spała 0:3
(22:25, 15:25, 27:29)

Resovia: Mordyl (2pkt.), Kozub, Depowski (3), Kania (7), Szalacha (10), Filip (13), Masłowski (L) oraz Wiczkowski, Jakubek (5), Dudziński, Gąsior (9).

SMS: Kochanowski (5), Bieńkowski (1), Śliwka (15), Zwiech (7), Gryc (12), Szymura (8), Zabłocki (L) oraz Komenda, Zimoń (1), Fornal (2).