Utworzono: 2014-05-19 17:13:07

Młoda Resovia poległa w Radomiu

13. kolejka Młodej Ligi okazała się pechowa dla siatkarzy Asseco Resovii. Podopieczni Jacka Podpory niespodziewanie ulegli w Radomiu tamtejszym Czarnym 1:3. Gospodarze wzmocnieni zawodnikami występującymi na co dzień w Plus Lidze postawili bardzo wysoko poprzeczkę wiceliderowi z Podkarpacia.

W pierwszej odsłonie oba zespoły wymieniały się prowadzeniem, choć za każdym razem nie było ono większe niż dwa punkty. Sygnał do ataku dał przyjezdnym Dawid Wiczkowski, który popisał się dwoma asami serwisowymi, ale i tą przewagę gospodarze zniwelowali. W końcówce wynik również oscylował wokół remisu. Piłki setowe w górze miała zarówno Resovia, jak i Czarni, ale ostatecznie set padł łupem gości przy stanie 30:28.

Dobra końcówka premierowej partii nie przełożyła się na dyspozycje biało-czerwonych w secie drugim. Rzeszowianie mieli duże problemy w przyjęciu zagrywki, co utrudniało rozegranie Łukaszowi Kozubowi. Trener Podpora w połowie tej odsłony zdecydował się wpuścić na boisko drugiego libero Dominika Depowskiego. Oprócz zagrywki radomianie popisywali się skutecznymi atakami. W tym elemencie prym wiódł Jakub Wachnik, znany z parkietów PlusLigi. To pozwoliło gospodarzom zwyciężyć w secie do 16.

Trzecia partia to dalszy ciąg dobrej postawy gospodarzy. Zawodnicy Jacka Podpory w początkowej fazie seta popełniali sporą ilość błędów. Na boisku w miejsce Michała Szalachy pojawił się Daniel Gąsior i od razu pokazał kilka udanych zagrań. To był jednak tylko chwilowy przebłysk, później błędy po stronie rzeszowian znów zaczęły się nasilać. Po zepsutej zagrywce Michała Filipa, Czarni zdobyli ostatni punkt i objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Wyrównany przebieg miał początek czwartej odsłony. Przy stanie 13:11 gospodarze wzmocnili zagrywkę i powiększyli przewagę do pięciu oczek. Szkoleniowiec Asseco Resovii zdecydował się na podwójną zmianę i na boisku pojawili się Dawid Wiczkowski i Michał Szalacha. Po tej roszadzie goście zmniejszyli straty do dwóch oczek (17:15), ale później Czarni znów wrócili do wysokiego prowadzenia, którego nie oddali już do końca, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Czarni Radom – Asseco Resovia 3:1
(28:30, 25:16, 25:20, 25:20)

Czarni: Zugaj (6pkt.), Faryna (18), Wachnik (19), Ostrowski (11), Grzechnik (6), Jarzyna (4), Filipowicz (L) oraz Firlej, Płaskociński.
Resovia: Kozub (2), Szalacha (6), Pałka (12), Filip (18), Mordyl (1), Kania (5), Masłowski (L) oraz Wiczkowski (2), Dudziński, Depowski (L), Gąsior (4), Ślączka.