Utworzono: 2014-05-19 17:21:32

Młoda Resovia o krok od podium

Asseco Resovia rozpoczęła zmagania w Młodej Lidze od kilku porażek. Później gra zespołu wyglądała dużo lepiej, a do medalu zabrakło naprawdę nie wiele. Porażka po walce z Zaksą Kędzierzyn-Koźle spowodowała, że rzeszowianie zakończyli sezon na 4. miejscu.

44 wygrane sety i 25 straconych to bilans Młodej Resovii w rundzie zasadniczej. Pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsca. W półfinale zawodnicy Jerzego Wietechy rywalizowali z Lotosem Trefl Gdańsk. Bardziej doświadczeni rywali postawili rzeszowianom bardzo wysoko poprzeczkę.

W pierwszym meczu rozgrywanym w Rzeszowie Lotos wygrał 3:1, w rewanżu Asseco Resovia wygrała 3:2 i o awansie do finału musiał zadecydować trzeci mecz. W nim gdańszczanie w trzech setach rozbili przeciwników i zawodnicy z Podkarpacia musieli zadowolić się grą o trzecią lokatę.

Rywalizacja o brązowy medal rozpoczęła się w Kędzierzynie-Koźlu. Zaksa wygrała pierwsze spotkanie 3:0. Rewanż w Rzeszowie przyniósł wiele emocji, a gospodarze wygrali 3:1. W decydującym meczu lepsi okazali się przyjezdni i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.

Biało-czerowne barwy w tym sezonie reprezentowało 20 zawodników. Na uwagę zasługuje fakt, iż w składzie Asseco Resovii była jednym z najmłodszych drużyn w Młodej Lidze, a mimo to zdobywając cenne doświadczenie, zdołali wywalczyć wysoką lokatę.