Utworzono: 2014-05-19 17:14:25

Młoda Resovia górą w meczu błędów

W kolejnym spotkaniu Młodej Ligi Asseco Resovia pokonała w Olsztynie tamtejszy Indykpol AZS 3:1. Podopieczni Jacka Podpory wracają z Warmii z kompletem punktów, choć wygrana nie przyszła im łatwo. Cały mecz obfitował w dużą ilość błędów.

Rzeszowianie stawili się w Olsztynie po 14-godzinnej podróży. Już w pierwszym secie, przy stanie 8:8, w olsztyńskiej hali zgasło światło. Przerwa trwająca kilkanaście minut lepiej wpłynęła na gości, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Podobny przebieg miała również druga odsłona. W niej przyjezdni lepiej spisywali się w bloku i wygrali seta do 23, choć w końcówce akademicy zaczęli się niebezpiecznie zbliżać do rywali.

Do trzeciej partii olsztynianie wyszli w przemeblowanym składzie i to oni dyktowali tempo gry. Rozbici gracze z Podkarpacia popełniali błędy seriami, co skrupulatnie wykorzystali gospodarze. W ostatniej fazie seta rzeszowianie rzucili się w pogoń za miejscowym zespołem, ale ostatecznie to Indykpol AZS cieszył się z wygranej odsłony.

Olsztynianie zachowali dobrą dyspozycję również w kolejnej części meczu. Wysoka przewaga gospodarzy sprawiła, że trener Podpora sięgnął po rezerwowych. Na boisku pojawili się Szymon Pałka i Michał Szalacha, którzy wnieśli w grę swojego zespołu więcej spokoju. Po chwili rzeszowianie wyrównali stan seta, a następnie odskoczyli przeciwnikom na kilka punktów. To wystarczyło, aby wygrać to spotkanie za trzy punkty.

W drużynie Asseco Resovii na słowa uznania zasłużył Łukasz Kozub. Najwięcej punktów zdobył Michał Filip, który zgromadził na swoim koncie 19 oczek. W początkowej fazie meczu dobrze spisywał się też Daniel Gąsior. Ciekawostką jest fakt, iż w olsztyńskiej ekipie na przestrzeni całego meczu na pozycji atakującego występowało aż czterech zawodników.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia 1:3
(22:25, 23:25, 25:23, 12:25)

AZS: Koziatek (12 pkt.), Kurmin (4), Napiórkowski (3), Łukasik (14), Guzewicz (7), Macyra (11), Mariański (L) oraz Leik (1), Perzanowski, Kamiński (5), Jankuniec, Kozłowski (3).

Resovia:  Jakubek (9), Gąsior (12), Filip (19), Kozub (5), Mordyl (11), Kania (8), Masłowski (L) oraz Pałka (4), Szalacha (5).

MVP meczu: Mateusz Masłowski