Mistrzowie Polski lepsi od beniaminka
Utworzono: 2014-05-17 22:07:50

W meczu drugiej kolejki Plus Ligi Asseco Resovia pokonała na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom 3:0. Zwycięstwo nie przyszło rzeszowian łatwo, w każdym z setów walka toczyła się do ostatniej piłki. Nagrodę MVP spotkania otrzymał libero Krzysztof Ignaczak.

Pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. Kilka błędów radomian sprawiło, że mistrzowie Polski powiększyli przewagę do sześciu oczek (20:14). Wtedy z dobrej strony pokazał się młody atakujący beniaminka Bartłomiej Bołądź, który kilkoma skutecznymi zbiciami zdołał zniwelować dystans do dwóch oczek (22:20). Rzeszowianie w końcówce powstrzymali rywali i zapisali na swoim koncie wygraną w pierwszej partii.

Druga odsłona to wyrównana gra z obu stron. Przy stanie 12:14 Piotr Nowakowski dał rzeszowianom pierwsze w tym secie dwupunktowe prowadzenie. Czarni jednak szybko odrobili straty i chwilę później było już po 18. Od tego momentu znów toczyła się gra punkt za punkt, a wojnę nerwów zakończył Niemiec Jochen Schops, który skutecznie zablokował swojego rodaka Dirka Westphala.

Po 10-minutowej przerwie na boisku w radomskiej hali niewiele się zmieniło. Nadal toczyła się zacięta walka i żaden z zespołów nie był w stanie osiągnąć znaczącej przewagi. Czarni popełniali w tej części meczu sporo błędów, co mistrzowie Polski wykorzystali bezlitośnie. Po ataku w aut Piovarciego, rzeszowianie zdobyli 25 punkt, zwyciężając w całym meczu 3:0.

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(22:25, 22:25, 21:25)

Czarni: Ostrowski, Neroj, Wachnik, Westphal, Kooistra, Kamiński, Kowalski (L) oraz Bołądź, Piovraci, Gutkowski
Resovia: Achrem, Lotman, Schops, Tichacek, Nowakowski, Perłowski, Ignaczak (L) oraz Konarski, Drzyzga