Liga kadetek: VEGA MOSiR Stalowa Wola na fotelu liderek
Utworzono: 2015-01-05 01:31:41 - Autor: Patryk Polek

W sobotę 3 stycznia, kadetki VEGA MOSiR Stalowa Wola rozegrały pierwsze ligowe spotkanie w 2015 r. Podopieczne trenera Patkiewicza w Mielcu zmierzyły się z niepokonanym dotąd UKS-em SMS Szóstka Mielec, a stawką był fotel lidera w Podkarpackiej Lidze Kadetek.

Siatkarki ze Stalowej Woli rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane i szybko odskoczyły na 9:3, do czego przyczyniła się seria bardzo dobrych zagrywek Anety Mierzwy. W dalszej części seta mielczanki otrząsnęły się z początkowej niemocy i rozpoczęły pogoń punktową. Trwała twarda walka o każdy punkt, ale miejscowe systematycznie odrabiały straty żeby doprowadzić w końcu do stanu 17:17. Wtedy trener Patkiewicz po raz kolejny w ostatnim czasie popisał się „trenerskim nosem", wpuszczając na boisko Aleksandrę Bazan i Dominikę Stępięń. Stalowowolska drużyna odbudowała przewagę, wygrywając dość spokojnie seta do 21.

Drugi set „veganki" rozpoczęły od wypracowania przewagi 8:4 i chociaż Szóstka robiła co mogła to Vega ani na chwilę nie oddała prowadzenia, wygrywając pewnie do 17. Trzecia partia zaczęła się od pierwszego w meczu prowadzenia mielczanek 3:2, ale po chwili to przyjezdne prowadziły 9:3. Wtedy gra Vegi kompletnie się zacięła. Dosyć licznie zgromadzona mielecka publiczność miała przez chwilę nadzieje na odwrócenie losów spotkania, tym bardziej że Szóstka wyszła na prowadzenie 17:16. Siatkarki Jakuba Patkiewicza nie pozwoliły jednak wydrzeć sobie zwycięstwa. Doskonałe ataki, rozgrywającej bardzo dobre spotkanie, Natalii Szajowskiej, dobre obrony Agaty Zawieruchy i Katarzyny Hanejko, świetne zagrywki Dominiki Stępięń i Anity Plizgi, dobre bloki i ataki Kasi Dąbrowicz, a także dynamiczne zbicia oraz doskonała „kiwka" Oli Bazan spowodowały, że mielczanki zdobyły już tylko jeden punkt i przegrały trzeciego seta do 18. Po tym meczu Vega objęła fotel lidera i jest jedyną niepokonaną drużyną na jeden mecz przed końcem pierwszej rundy rozgrywek grupy finałowej.

UKS SMS Szóstka Mielec – VEGA MOSiR Stalowa Wola 0:3
( 21:25, 17:25, 18:25 )

VEGA: Czerwonka, Mierzwa, Dąbrowicz, Hanejko, Szajowska, Plizga, Zawierucha (libero) oraz Bazan, Stępień