Utworzono: 2014-05-18 15:27:40

Komplet punktów Developresu V LO

W spotkaniu 1. kolejki II ligi kobiet siatkarki Developresu V LO Rzeszów pokonały w niespełna godzinę drużynę Eliteski AZS UE Kraków 3:0. Tym samym podopieczne Zbigniewa Barszcza zainkasowały komplet punktów z rywalem, który jeszcze w poprzednim sezonie występował na pierwszoligowych parkietach.

Rzeszowianki rozpoczęły mecz z wysokiego „C” i szybko objęły prowadzenie 6:1. Dobra gra powodowała, że przewaga stale się powiększała. Przy wyniku 22:15 wydawało się, że pierwsza partia łatwo padnie łupem zawodniczek trenera Barszcza. Jednak krakowianki się nie poddały i zbliżyły się do gospodyń na dwa oczka, przegrywając tylko 20:22. Ostatecznie nerwowa końcówka należała do Developresu V LO, który wygrał pierwszą odsłonę do 22.

W początkowej fazie drugiego seta trwała wymiana punkt za punkt. Dopiero przy stanie 17:10 rzeszowianki mogły cieszyć się z bezpiecznej przewagi. Konsekwentna gra sprawiła, że lepiej dysponowane tego dnia uczennice V LO dowiozły wysokie prowadzenie do końca, pozwalając zdobyć rywalkom tylko 17 oczek.

Trzeci set był najbardziej zacięty w skali całego spotkania. Z obu stron trwała wymiana udanych zagrań, ale to zawodniczki ze stolicy Podkarpacia wychodziły z większości z nich obronną ręką. Udana gra młodych skrzydłowych Developresu pozwoliła wyjść na pięciopunktowe prowadzenie. Partia zakończyła się zwycięstwem rzeszowianek 25:22, które wygrały cały mecz 3:0.

Developres MKS V LO Rzeszów – Eliteski AZS UE Kraków 3:0
(25:22, 25:17, 25:22)

Rzeszów: Cichoń, Barszcz, Wojtunik, Kawa, Kazała, Krauz, Korzeń (L)