Kolejny komplet Błękitnych
Utworzono: 2014-05-18 16:42:42

Po kolejne trzy punkty sięgnęli drugoligowi siatkarze Błękitnych Ropczyce. Tym razem zawodnicy Michała Betleji pokonali we własnej hali hutników z Krakowa 3:1. Mecz miał jednostronny charakter, krakowianie postawili się gospodarzom tylko trzeciej odsłonie.

Początek spotkania to absolutna dominacja ropczyczan. Gospodarzom wychodziło na boisku dosłownie wszystko. Trener krakowian próbował zmienić obraz gry swojego zespołu prosząc o przerwy na żądanie oraz dokonując zmian w składzie. Te próby spełzły na niczym, gdyż Błękitni pozwolili przeciwnikowi zdobyć tylko 9 punktów.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się do wyniku 13:13. Wtedy miejscowi włączyli piąty bieg i odskoczyli przeciwnikom. Bardzo dobra gra w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła dała gospodarzom zwycięstwo w tej partii do 17.

Gdy wydawało się, że trzecia odsłona będzie tylko formalnością do głosu doszli gracze z grodu Kraka. Przyjezdni objęli prowadzenie 9:3, a Błękitnym nie pomogły przerwy na żądanie. Szkoleniowiec gospodarzy sięgnął więc po zmienników – Pawła Rusina zastąpił Ernest Plizga, a Mateusza Srokę zmienił Marcin Białorudzki. Te roszady nie wystarczyły by zatrzymać rozpędzonych krakowian, którzy wygrali seta 25:17 i zachowali nadzieje na korzystny rezultat.

Obawy miejscowych kibiców o dalszą postawę ich graczy szybko zostały rozwiane. Błękitni wrócili do dobrej gry i skutecznie wypracowali wysoką przewagę. Blisko dziesięciopunktowe prowadzenie utrzymywało się regularnie przez całą partię. Ostatecznie ropczyczanie wygrali seta do 16, a cały mecz 3:1. Tym samym w ich ręce powędrował już drugi z kolei komplet punktów.