Utworzono: 2014-05-18 16:58:14

Kolejka pod znakiem horrorów

Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej grupy szóstej II ligi mężczyzn była szczęśliwa dla zespołów z Podkarpacia, choć nerwów nie brakowało. Błękitni Ropczyce i Wisłok Strzyżów swoje pojedynki rozstrzygnęły w pięciu setach. Spokojnie po trzy punkty sięgnęli tylko zawodnicy Karpat Krosno. TSV Mansard Sanok pauzował.

Gracze Wisłoka Strzyżów powoli stają się specjalistami od horrorów. Tym razem ich pojedynek z Hutnikiem Kraków miał dwa oblicza. Pierwsze dwie partie padły łupem krakowian. Potem na parkiecie strzyżowskiej hali dominowali gospodarze, którzy wydarli Hutnikom pewne trzy punkty. W decydującym secie podopieczni Piotra Podpory wygrali 15:10 i zainkasowali dwa oczka.

Wisłok Strzyżów – Hutnik DW Kraków 3:2
(18:25, 20:25, 27:25, 25:23, 15:10)

Błękitni Ropczyce udali się do Skarżyska-Kamiennej, by zmierzyć się z tamtejszym STS-em. Przedostatnia drużyna w tabeli sprawiła ropczyczanom wiele problemów. Już w pierwszej odsłonie zawodnicy Łukasza Kruka byli o krok od zwycięstwa. Jego zespół prowadził 23:18, ale Błękitni zdołali przeciwstawić się rywalom i po morderczej końcówce wygrali 32:30. Dwie kolejne partie zdecydowanie należały do skarżyszczan, którzy dominowali w każdym elemencie. Czwarta batalia była bardziej wyrównana, w końcówce to Błękitni pokazali wyższość. W ostatniej odsłonie gracze z Ropczyc prowadzili już 10:3, a w całym secie wygrali 15:6.

STS Skarżysko-Kamienna – Błękitni Ropczyce 2:3
(30:32, 25:21, 25:22, 22:25, 6:15)

Takich problemów jak lokalni rywale nie miały Karpaty Krosno, które na własnym terenie rozprawiły się z Contimaxem Bochnia. Goście walczyli ambitnie, ale lider potwierdził bardzo dobrą formę i zachował czyste konto.

Karpaty Krosno – Contimax Bochnia 3:0
(25:22, 25:22, 25:20)

Wiadomo już, kto zagra w fazie play-off grupy szóstej II ligi mężczyzn. Są to: Karpaty Krosno, Błękitni Ropczyce, Energetyk Jaworzno, Wisłok Strzyżów. Końcowa kolejność po rundzie zasadniczej wyjaśni się za tydzień, kiedy to zostanie rozegrana ostatnia kolejka. TSV Mansard Sanok czeka walka o utrzymanie.