Utworzono: 2014-05-18 16:44:51

Karpaty zgodnie z planem

W meczu 4. kolejki II ligi mężczyzn Karpaty Krosno w czterech setach rozprawiły się z Wisłokiem Strzyżów. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, ponieważ strzyżowianie w pierwszej części meczu prezentowali bardzo ciekawą siatkówkę.

Początek meczu niespodziewanie należał do strzyżowian, którzy postawili liderowi wysoko poprzeczkę. Przewaga Wisłoka sięgała 2-3 punktów, a trenerowi gospodarzy nie pomagały przerwy na żądanie. Pierwsza partia padła więc łupem przyjezdnych.

Dobra postawa podopiecznych Piotra Podpory była widoczna również w drugim secie. Początkową grę punkt za punkt przerwali strzyżowianie, wypracowując kilkupunktową przewagę. Przyjezdni prowadzili już 19:16, ale krośnianie zdołali odwrócić losy seta i wygrali 27:25.

Nieudana końcówka podcięła skrzydła graczom Wisłoka. W trzeciej odsłonie przeważali gospodarze, którzy prowadzili już 15:10. W dalszej części seta ze strzyżowian całkowicie zeszło powietrze, a krośnianie z łatwością powiększali przewagę.

Podobny przebieg miała czwarta odsłona. Szybko uzyskana przewaga pozwoliła Karpatom kontrolować przebieg seta. Podopieczni Krzysztofa Frączka spokojnie dowieźli prowadzenie do końca i zwyciężyli w całym meczu 3:1, sięgając tym samym po kolejny komplet punktów.

Karpaty Krosno – Wisłok Strzyżów 3:1
(21:25, 27:25, 25:16, 25:19)