Karpaty na plus, Błękitni in minus
Utworzono: 2014-05-18 16:43:52

Dwa z trzech podkarpackich zespołów walczących na drugoligowych parkietach rywalizowały w meczach wjazdowych. Oba potykały się z faworytami do czołowych lokat. Karpaty Krosno pokonały Energetyka Jaworzno 3:1, a Błękitni Ropczyce polegli w Andrychowie 1:3.

Energetyk Jaworzno – Karpaty Krosno 1:3
(30:28, 23:25, 25:27, 19:25)

Spotkanie rozgrywane w Jaworznie było bardzo wyrównane, aż trzy sety kończyły się po pasjonujących końcówkach. Dwukrotnie zwycięsko wyszli z nich krośnianie, którzy na swoją korzyść rozstrzygnęli też czwartą odsłonę. To dało podopiecznym Krzysztofa Frączka komplet punktów, wywieziony z bardzo trudnego terenu.

MKS Andrychów – Błękitni Ropczyce 3:1
(22:25, 25:20, 25:16, 25:23)

Gospodarze oddali ropczyczanom tylko pierwszą partię. Później beniaminek z Andrychowa zaczął grać coraz lepiej w bloku, skuteczniej w ataku i liderujący przed tym meczem Błękitni musieli uznać wyższość rywali. Decydującego seta lepiej rozpoczęli Błękitni, osiągnęli kilkupunktową przewagę, ale MKS zdołał odrobić stratę i zainkasować trzy punkty.