II liga M: Zmienne szczęście podkarpackich ekip
Utworzono: 2014-10-13 00:10:00 - Autor: Patryk Polek

W 3. kolejce II ligi mężczyzn zwycięstwa odniosły zespoły Błękitnych Ropczyce oraz TSV Cellfast Sanok. Wyższość rywali musieli uznać z kolei krośnianie i drużyna Wisłoka Strzyżów. Podopieczni Tomasza Kamudy z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę grupy 6.

Błękitni Ropczyce już w piątek podejmowali na własnym parkiecie Płomień Sosnowiec. Ekipa z Zagłębia, która w tym sezonie awansowała do II ligi postawiła twarde warunki, jednak dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy. W trzecim to przyjezdni okazali się lepsi, ale nie zdołali już doprowadzić do tie-breaka i to gospodarze cieszyli się z kompletu oczek. - Bardzo cieszą nas trzy punkty, ponieważ przeciwnik postawił trudne warunki, ale my zagraliśmy na tyle dobrze, że zdołaliśmy wygrać. Cieszy również to, że po słabym meczu w Krośnie podnieśliśmy się -  nasza gra cały czas się poprawia. Teraz zapominamy o tym meczu i będziemy skupieni juz tylko na następnym spotkaniu, z Hutnikiem Kraków – komentował zwycięstwo przyjmujący Błękitnych, Szymon Pałka.

Z pewnością mniej powodów do radości mieli zawodnicy Karpat Krosno, którzy musieli uznać wyższość Hutnika Kraków. Podopieczni Jakuba Heimrotha nie sprzedali jednak tanio skóry – prowadzili już nawet 2:1, lecz nie potrafili postawić kropki nad „i” w czwartej odsłonie, która zakończyła się po emocjonującej grze na przewagi (28:26). W tie-breaku, uskrzydleni zwycięstwem w poprzedniej partii, miejscowi triumfowali 15:12 i dopisali tym samym dwa punkty do ligowej tabeli. Co ciekawe, w środę, również po pięciu setach, krakowianie pokonali inny klub z Podkarpacia – TSV Sanok w ramach Pucharu Polski. Siatkarze Piotra Podpory w lidze są jednak dalej niepokonani. Dzięki zwycięstwu 3:1 w Jaworznie z miejscowym Energetykiem z dorobkiem 9 oczek znajdują się na czele tabeli ze stratą tylko jednego seta. Warto dodać, że czwarty set zakończył się nietypowym wynikiem - ...40:38, co zapewniło sanoczanom wygraną 3:1. – Kolejne zwycięstwa w lidze nas bardzo cieszą. Oby ta passa trwała jak najdłużej. W czwartym secie graliśmy naprawdę długo. Byliśmy zmęczeni jak po tie-breaku – mówił po meczu Paweł Rusin, przyjmujący TSV.

Na drugim biegunie znajdują się z kolei zawodnicy Wisłoka Strzyżow, którzy w sobotę nie dali rady beniaminkowi z Olkusza i zamykają tabelę grupy 6. Sobotni pojedynek lepiej rozpoczął się dla gości, którzy wygrali premierową odsłonę. W drugiej partii odpowiedzieli strzyżowianie – triumf 25:22 dał im wyrównanie w meczu. Niestety to wszystko, na co stać było Wisłok. Trzeci i czwarty set zapisali na swoim koncie przyjezdni z Olkusza i to oni mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w lidze. – Mecz stał na całkiem dobrym poziomie, ale nie byliśmy w stanie rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Nie załamujemy rąk i będziemy się starali szukać punktów z innymi przeciwnikami. Będzie to na pewno ciężkie zadanie – podkreślał Kamil Warzocha, 19-letni rozgrywający Wisłoka.