II liga K: W derbach Podkarpacia lepsze jarosławianki
Utworzono: 2015-10-04 15:05:25 - Autor: Patryk Polek

II liga K: W derbach Podkarpacia lepsze jarosławianki

Już w 2. kolejce w grupie 4, II ligi K, doszło do pojedynku jedynych podkarpackich zespołów na tym szczeblu rozgrywkowym. W Jarosławiu miejscowy SAN-Pajda w trzech setach uporał się z Szóstką Mielec.

Można powiedzieć, że trzy sety pojedynku jarosławianek z Szóstką Mielec miał podobny przebieg. W każdej z nich i SAN-Pajda pozwoliła ugrać rywalkom po 19 punktów i nie miała większych problemów, by kontrolować spotkanie. Zespół Romana Murdzy boryka się jednak z problemami kadrowymi - pod nieobecność podstawowej rozgrywającej Katarzyny Galicy grą kierują młode, niedoświadczone zawodniczki, dla których każdy pojedynek to cenna nauka na przyszłość. Poza tym w szeregach przyjezdnych zabrakło Sylwii Kusik oraz doświadczonej, byłej reprezentantki Polski, Doroty Pykosz.

Mielczanki po dwóch kolejkach plasują się pod koniec stawki z zerowym dorobkiem punktowym. Ekipa z Jarosławia znajduje się zaś na drugim biegunie. Podopieczne Piotra Pajdy zgromadziły komplet sześciu punktów, nie przegrywając jeszcze seta i znajdują się na drugim miejscu w tabeli.

MKS SAN-Pajda Jarosław - UKS Szóstka Mielec 3:0
(25:19, 25:19, 25:19)

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas