II liga K: Druga porażka
Utworzono: 2014-10-26 22:08:42 - Autor: Patryk Polek

II liga K: Druga porażka "biszkoptów", wygrana Szóstki

Zmienne szczęście miały podkarpackie siatkarki w 5. kolejce rozgrywek II ligi kobiet. Szóstka Mielec w trzech setach pokonała Poprad Stary Sącz. Drugiej porażki w lidze doznały z kolei zawodniczki MKS-u SAN-Pajdy Jarosław, które musiały uznać wyższość krakowskiej AGH.

Szóstka Mielec nie miała żadnych problemów, by uporać się z ekipą Popradu Stary Sącz. Mecz rozpoczął się po myśli gospodyń, które objęły prowadzenie 5:1. Dzięki dobrej zagrywce zrobiło się 12:6, a później 17:9. Jednak przy stanie 24:15, przyjezdne zaczęły gonić UKS, zdobywając trzy oczka z rzędu. Nie wpłynęło to jednak na wynik i mielczanki wygrały do 18.

Drugi set był najbardziej wyrównany. Gospodynie popełniły kilka własnych błędów i Poprad prowadził już 9:5. Dzięki zagrywce Barbary Pikusy, miejscowe wyszły na prowadzenie 10:9, niestety w szeregi Szóstki znowu wkradło się zamieszanie i zrobiło się 15:12 i 23:18 dla przyjezdnych. Dopiero wtedy ekipa z Podkarpacia wróciła do swojej gry. W polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Galica, która sprawiła sporo kłopotów rywalkom. Asekuracja, dobre wybloki i kończące kontrataki sprawiły, że siatkarki z Mielca wyszły na prowadzenie 24:23. Oba zespoły miały kilka piłek setowych, ale to właśnie Szóstka wygrała 33:31. Po takiej walce uskrzydlone podopieczne trenera Murdzy znokautowały przeciwniczki w trzeciej odsłonie, wygrywając 25:16 i dopisując trzy punkty do ligowej tabeli, w której plasują się na czwartej pozycji. - Jestem zadowolony z tego meczu, a zwłaszcza, z tego, że dziewczyny realizują postawione im zadania. Podziałała taktyka, przeciwniczki mają stałe zagrania, wyeliminowaliśmy skrzydła i to się powiodło. Cały zespół zasłużył na pochwałę – oceniał pojedynek trener Roman Murdza.

Szóstka Mielec - Poprad Stary Sącz 3:0
(25:18, 33:31, 25:16)

Szóstka: Galica, Pikusa, Murdza, Półchłopek, Węgrzyn, Kusik, Murdza (libero) oraz Krzysztofik, Wiercigroch, Piechota, Dyduła i Fryc

Drugi z naszych drugoligowców, MKS SAN-Pajda Jarosław uległ na własnym parkiecie ekipie AGH Kraków w czterech setach. Podopieczne Piotra Pajdy były w stanie wygrać tylko drugą odsłonę sobotniego meczu. Pozostałe odsłony padły łupem rywalek, które mogły cieszyć się z wygranej i wywalczonych cennych trzech oczek. Najwięcej punktów w ekipie z Podkarpacia zdobyła Magdalena Trojnar, zdobywczyni 17 oczek.

Jarosławianki, z takim samem dorobkiem punktowym, jak Szóstka Mielec, plasują się na piątek pozycji, ustępując mielczankom gorszym stosunkiem setów.

SAN-Pajda Jarosław - AGH Kraków 1:3
(21:25, 25:23, 20:25, 19:25)

SAN-Pajda: Trojnar 17 - pkt., Saj 13, Pisarczyk 8, Chmielarczyk 4, Rój 4, Woźniak 2, Zemlyanskaya (libero) oraz Maternia 11, Pajda 3, Słowik 2, Macek 1 i Chmielewska