Finał MP Kadetów: Rzeszowianie z kolejnym zwycięstwem
Utworzono: 2015-05-07 13:52:04 - Autor: Barbara Setlik

Od pierwszych piłek sytuację na parkiecie kontrolowali rzeszowianie pewnie wygrywając dwa sety. Po chwilowym zawahaniu w trzeciej odsłonie więcej zimnej krwi zachowali rzeszowianie, którzy dzięki dobrej grze Sławka Buscha zwyciężyli cały pojedynek.

Mecz od prowadzenia rozpoczęli rzeszowianie, którzy już na samym początku objęli prowadzenie (3:1). Zagrywki posyłane na drugą stronę siatki przez Norberta Hubera, sprawiały spore problemy rywalom, a kolejny atak Bartosza Golesza dał drużynie AKS-u sześciopunktowe prowadzenie (13:7).  Po czasie dla trenera Czarnych, radomianie zaczęli odrabiać straty, jednak w ekipie V-tego LO nie do zatrzymania był Michał Marszałek, który punktował zarówno w ataku jak i w zagrywce (21:12). W końcówce przeciwnicy zdołali nieco odrobić straty, jednak to rzeszowianie cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej odsłonie (25:14).

Drugiego seta od zagrywek rozpoczął Sławek Busch, który szybko dał swojej drużynie prowadzenie (4:1). Rywale zdołali jednak odrobić starty, lecz ataki Kacpra Wasilewskiego, ponownie pozwoliły odrobić rzeszowianom dystans do rywali (10:7). Kiedy podwójny blok ustawili Maksymilian Starzec i Szymon Seliga o czas poprosił szkoleniowiec Czarnych Radom (14:8). Kilka własnych błędów podopiecznych trenera Artura Łozy sprawiło, że radomianie odrobili kilka „oczek”, jednak niekorzystną serię na środku przerwał Norbert Huber (19:14). Końcówka drugiego seta należała do AKS-u, który pewnie kończył swoje kolejne kontrataki (25:18).

Dobrze w trzecią odsłonę weszli radomianie, którzy dzięki zagrywkom Wilka objęli znaczne prowadzenie (1:5). Kiedy przewaga rywali wynosiła już pięć oczek, o czas poprosił szkoleniowiec AKS-u (2:7). Dobrą serię Czarnych, atakami przerywali Sławek Busch oraz Norbert Huber (8:13). To właśnie rzeszowski środkowy, udając się na zagrywkę namieszał w szeregach rywali, dzięki czemu zespół AKS-u doprowadził do remisu (16:16). W końcówce partii na parkiecie toczyła się zacięta rywalizacja, jednak przy zagrywkach Szymona Seligi kolejne punkty zdobywali rzeszowianie (21:19). Skuteczność na skrzydłach Michała Marszałka, doprowadziła zespół AKS-u do pierwszej piłki meczowej, którą zakończył Busch (25:21).

MVP spotkania: Sławek Busch

AKS V LO Rzeszów - RCS Czarni Radom 3:0
(25:14, 25:18, 25:21)

AKS: Karakuła, Busch, Huber, Golesz, Marszałek, Starzec, Drążek (libero) oraz Burnatowski, Seliga, Wasilewski, Kłęk
RCS: Pożyczka, Kalbarczyk, Wrzesień,  Wilk, Pluta,  Zdrojewski,  Leszczyński (libero) oraz Kietliński, Osiński