Finał MP Kadetów: AKS Rzeszów z kompletem zwycięstw melduje się w półfinale Mistrzostw Polski
Utworzono: 2015-05-08 14:36:26 - Autor: Barbara Setlik

Finał MP Kadetów: AKS Rzeszów z kompletem zwycięstw melduje się w półfinale Mistrzostw Polski

W trzecim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetów, drużyna AKS-u Rzeszów w czterech partiach pokonała zespół Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Artura Łozy wygrywając swoją grupę, zameldowali się w półfinale.

Pierwsza partia w spotkaniu rozpoczęła się od wyrównanej gry (2:2),  jednak zagrywki Maksymiliana Starca wyprowadziły na prowadzenie rzeszowian. Dzięki atakom Michała Marszałka drużyna AKS-u powiększała swoje prowadzenie (12:7). Kiedy przewaga podopiecznych Artura Łozy wzrosła do siedmiu oczek, o czas poprosił szkoleniowiec z Jastrzębia (15:8). Po powrocie na parkiet w dalszym ciągu punktowali rzeszowianie, których nie byli w stanie zatrzymać zawodnicy Jarosława Kubiaka (21:15). Pierwszą partię asem serwisowym zakończył Sławek Busch (23:15). 

Kolejną partię od serwisów rozpoczął Sławek Busch (3:1), jednak skuteczne bloki rywali doprowadziły do remisu, po 4. Szybko jednak prowadzenie odrobili rzeszowianie, za sprawą udanych ataków Szymona Seligi  (11:8). Po przerwie na żądanie szkoleniowca z Jastrzębia, zagrywką punktował Michał Marszałek, powiększając prowadzenie swojej drużyny (16:12). Pomarańczowi nie dawali jednak za wygraną i szybko odrobili dystans punktowy (17:15). W końcówce na zagrywce pojawił się Jakub Burnatowski, który sprawiając problemy w przyjęciu przeciwnikom, dał swojej ekipie pierwszą piłkę setową, którą na skrzydle wykorzystał Marszałek (25:19). 

Trzecia partia rozpoczęła się odmiennie niż dwie poprzednie, gdyż od początku prowadzenie budowali jastrzębianie (1:3, 3:8). Przy zagrywkach Maksymiliana Starca, rzeszowianie zdołali nieco zniwelować dystans punktowy do swoich rywali (5:9). Kolejne ataki niekończone przez zawodników AKS-u, zmusiły trenera Artura Łoze do sięgnięcia po zmiany (6:14). Pojedynczymi akcjami sytuację na boisku starał się ratować Sławek Busch oraz Bartosz Golesz, punktując na prawym skrzydle (11:22). Końcówka trzeciego seta należała do drużyny z województwa śląskiego, a całą partię atakiem zakończył Kącki (13:25). 

Czwarty a zarazem ostatni set mocno rozpoczęli rzeszowianie, którzy po przegranej poprzedniej partii od początku wzięli się do pracy (6:3). Po asie serwisowym Norberta Hubera, o czas poprosił Jarosław Kubiak (10:5). W ataku nie do zatrzymania byli Sławek Busch oraz Michał Marszałek, którzy pewnie wbijali gwoździe w parkiet swoich rywali (17:9). Seria dobrych bloków Szymona Seligi, dała rzeszowianom dwudzieste oczko (20:14).  Po raz kolejny swoimi zagrywkami w końcówce rywali kąsił Jakub Burnatowski, który doprowadził do piłki meczowej (24:15), a atak z krótkiej Hubera zakończył spotkanie (25:17). 

MVP spotkania: Michał Marszałek

AKS V LO Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:15, 25:19, 13:25, 25:17)

Składy zespołów:
AKS:Karakuła, Marszałek, Huber, Seliga, Busch, Starzec, Drążek (libero) oraz Burnatowski, Wasilewski, Golesz, Kłęk
Jastrzębski Węgiel: Turski, Kukulski, Kącki, Redyk, Kuryło, Czyrniański, Makoś (libero) oraz Mańko, Hołdys, Marchwiak

Zostań sędzią siatkówki

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas