Finał MP kadetów: AKS V LO Rzeszów mistrzem Polski!
Utworzono: 2015-05-10 21:39:07 - Autor: Patryk Polek

Podopieczni Artura Łozy w meczu decydującym o mistrzostwie Polski pokonali w czterech setach ekipę MOS Wola Warszawa. To wielki sukces rzeszowian, którzy zostali również wyróżnieni indywidualnie.

Niedzielny finał lepiej rozpoczął się dla rzeszowskiej ekipy. Marcin Karakuła udanie zaprezentował się w polu zagrywki, a gdy kontratak wykorzystał Szymon Seliga było 3:1. W ataku brylował Michał Marszałek. Po jego kolejnym udanym zagraniu na tablicy widniał wynik 8:5. Chwilę potem warszawianie wyrównali i toczył się wyrównany bój po obu stronach siatki. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali rywale i po skutecznym bloku mogli cieszyć się z wygranej w premierowej partii finału.

W drugiej części gry AKS ponownie objął prowadzenie po znakomitych zagrywkach Michała Marszałka, ale czujni zawodnicy MOS-u szybko odpowiedzieli tym samym i był remis – 10:10. Od tego momentu podopieczni trenera Łozy sukcesywnie powiększali nadwyżkę (17:11, 22:16, 24:17). W samej końcówce seria zagrywek gracza z Warszawy pozwoliła uwierzyć w końcowy sukces rywalom naszego zespołu (24:23). Ostatnie słowo należało jednak do rzeszowian. Atak ze środka Maksymiliana Starca pozwolił wyrównać stan rywalizacji.

Trzeci i czwarty set finału rozstrzygał się w ostatnich piłkach. Najpierw odsłonę numer trzy zakończył Michał Marszałek, a później, w czwartej części meczu ostatni punkt zdobył Sławomir Bush i AKS V LO Rzeszów mógł cieszyć się z mistrzostwa Polski kadetów! Zawodnicy trenera Łozy w całym turnieju nie odnieśli ani jednej porażki.

AKS V LO Rzeszów - MOS Wola Warszawa 3:1
(24:26, 25:23, 30:28, 25:21)

AKS: Karakuła, Busch, Huber, Seliga, Marszałek, Starzec, Drążek (libero) oraz Burnatowski, Wasilewski, Golesz
MOS: Siewierski, Rećko, Grzymała, Prokopczuk, Szymański, Bączek, Jaskuła (libero) oraz Żabicki