EUGames: AZS UR Rzeszów idzie jak burza, jest już w ćwierćfinale
Utworzono: 2014-08-05 23:45:36 - Autor: Patryk Polek

Siatkarze AZS-u UR Rzeszów po zwycięstwie z izraelskim Uniwersytetem z Hajfy wygrała grupę i w środę zmierzy się w meczu ćwierćfinałowym z Uniwersytetem z Lozanny.

W pierwszym secie, dość niespodziewanie, to izraelscy siatkarze wyszli na prowadzenie. W końcowej fazie seta rzeszowianom udało się jednak dogonić rywala i wygrać 25:21. Druga partia to dominacja AZS-u. Podopieczni Wojciecha Bajorka wzmocnili zagrywkę, nie dając nic zdziałać rywalom. W efekcie set zakończył się zwycięstwem 25:10. Taki obrót sytuacji sprawił, że w trzeciej odsłonie na placu gry pojawili się zmiennicy. Gra toczyła się punkt za punkt jednak w szeregach naszej ekipy nie funkcjonował należycie element zagrywki. Izraelscy siatkarze wygrali dość gładko, 25:18.

W kolejnej i, jak się potem  okazało, ostatniej partii tego pojedynku na boisku znowu pojawili się podstawowi gracze. Nie było już jednak tak łatwo, jak chociażby w odsłonie numer dwa. Zawodnicy z Hajfy stawiali opór, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość AZS-u, który dzięki zwycięstwu zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie.

- Po wyrównanym początku meczu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie, kolejny set to już nasza wyraźna dominacja. Trener z racji tego, że dwa sety dawały nam awans, wpuścił nową szóstkę, aby chłopaki również poczuli atmosferę meczową, bowiem w ćwierćfinałowym meczu z Lozanną będą potrzebne wszystkie siły. W trzecim secie zespół z Izraela w końcówce lepiej rozwiązywał swoje akcje czego efektem było zwycięstwo. Czwarta odsłona to już powrót do spokojnej, skutecznej gry. Cieszy coraz lepsze zgranie i wierzę, że jutro zapewnimy sobie awans do najlepszej czwórki turnieju – powiedział naszemu portalowi Jakub Peszko, kapitan AZS-u.

- Dopiero teraz zaczynają się schody. Przed nami do rozegrania najważniejsze mecze. Chcemy walczyć o medale – mówił po spotkaniu Wojciech Bajorek, trener siatkarzy z Rzeszowa.

W pozostałych meczach polskich drużyn, AZS Uniwersytet Warszawski przegrał 0:3 z Uniwersytetem w Lozannie, a AZS AGH Kraków pokonała bez straty seta University of Toulouse III – Paul Sabatier z Francji. Wszystkie biało-czerwone ekipy awansowały jednak do ćwierćfinałów, w którym AZS UR Rzeszów zmierzy się z pogromcą ekipy ze stolicy Polski – Uniwersytetem z Lozanny.

Pojedynek ze Szwajcarami już w środę o 16:00.

AZS UR Rzeszów - Haifa University 3:1
(25:21, 25:10, 18:25, 25:22)

AZS UR Rzeszów: Durski, Peszko, Dryja, Pszonka, Plizga, Kwiecień, Głód (libero) oraz Przystaś, Barczuk, Kotyla, Goryl i Cebula