Złoto i Srebro dla Uniwersytetu Rzeszowskiego w tegorocznych AMP
Utworzono: 2016-05-04 12:17:52

W dniach 29.04 – 2.05.2016 został rozegrany Finał Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej.

Złoty medal  -  1 miejsce wśród Polskich Uniwersytetów

Srebrny medal - 2 miejsce w klasyfikacji wszystkich uczelni wyższych w Polsce

… wywalczyli siatkarze-studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego na rozgrywanych w dniach 29.04 – 2.05.2016 w Warszawie Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej. Zawody zgromadziły po 16 najlepszych zespołów męskich oraz żeńskich wyłonionych w poszczególnych etapach kwalifikacji ogólnopolskich – wojewódzkich oraz 4 półfinałów. O samym poziomie zawodów może świadczyć fakt, iż wśród drużyn startujących  w turnieju można było znaleźć zawodników i zawodniczki reprezentujących najwyższy poziom sportowy lig profesjonalnych (Plus Ligi czy Orlen Ligi).

Reprezentanci Uniwersytetu  w rozgrywkach grupowych pokonali kolejno:

Uniwersytet Rzeszowski - Uniwersytet Śląski 2:1 (25:16, 20:25, 15:8)

Uniwersytet Rzeszowski - Wyższa Szkoła Menedżerska  w Warszawie  2:1 ( 22:25, 25:17, 16:14)

Uniwersytet Rzeszowski - Uniwersytet Adama Mickiewicza 2:1 (25:21, 35:37, 15:11)

w ¼ finału:

Uniwersytet Rzeszowski - ATH Bielsko-Biała 2:0 (25:23, 25:19)

w półfinale:

Uniwersytet Rzeszowski - AGH w Krakowie 2:0 (25:21, 25:19)

w dosyć jednostronnym pojedynku finałowym nasi siatkarze musieli „oddać zwycięstwo” zawodnikom PWSZ Nysa (na co dzień występującym w 1 lidze) którzy zdobyli swoje kolejne … 3 z rzędu złoto:

Uniwersytet Rzeszowski - PWSZ Nysa 0:3 (21:25, 14:25, 16:25)

Zawodnicy naszej drużyny zdobyli wyróżnienia indywidualne:

Dawid Dryja  - najlepiej blokujący turnieju

Kamil Długosz – najlepiej przyjmujący turnieju

Skład Reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Jakub Peszko (K), Dawid Dryja, Kamil Długosz, Kamil Durski, Tomasz Głód, Jacek Pszonka, Dawid Wiczkowski, Jakub Kalandyk, Ernest Plizga, Tomasz Kotyla, Krystian Pachliński, Dawid Jakóbski, Rafał Matuła, Patryk Kozdroń, Maciej Cebula, Mateusz Goryl, Rafał Rataj, Krzysztof Dziadosz

Trener: Wojciech Bajorek

II Trener: Gabriel Bobula

Wszystkie wyniki turnieju finałowego oraz szczegółowe statystyki można znaleźć na stronach: