Złoto i Srebro dla Uniwersytetu Rzeszowskiego w tegorocznych AMP
W dniach 29.04 – 2.05.2016 został rozegrany Finał Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej.
Złoty medal - 1 miejsce wśród Polskich Uniwersytetów
Srebrny medal - 2 miejsce w klasyfikacji wszystkich uczelni wyższych w Polsce
… wywalczyli siatkarze-studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego na rozgrywanych w dniach 29.04 – 2.05.2016 w Warszawie Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej. Zawody zgromadziły po 16 najlepszych zespołów męskich oraz żeńskich wyłonionych w poszczególnych etapach kwalifikacji ogólnopolskich – wojewódzkich oraz 4 półfinałów. O samym poziomie zawodów może świadczyć fakt, iż wśród drużyn startujących w turnieju można było znaleźć zawodników i zawodniczki reprezentujących najwyższy poziom sportowy lig profesjonalnych (Plus Ligi czy Orlen Ligi).
Reprezentanci Uniwersytetu w rozgrywkach grupowych pokonali kolejno:
Uniwersytet Rzeszowski - Uniwersytet Śląski 2:1 (25:16, 20:25, 15:8)
Uniwersytet Rzeszowski - Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie 2:1 ( 22:25, 25:17, 16:14)
Uniwersytet Rzeszowski - Uniwersytet Adama Mickiewicza 2:1 (25:21, 35:37, 15:11)
w ¼ finału:
Uniwersytet Rzeszowski - ATH Bielsko-Biała 2:0 (25:23, 25:19)
w półfinale:
Uniwersytet Rzeszowski - AGH w Krakowie 2:0 (25:21, 25:19)
w dosyć jednostronnym pojedynku finałowym nasi siatkarze musieli „oddać zwycięstwo” zawodnikom PWSZ Nysa (na co dzień występującym w 1 lidze) którzy zdobyli swoje kolejne … 3 z rzędu złoto:
Uniwersytet Rzeszowski - PWSZ Nysa 0:3 (21:25, 14:25, 16:25)
Zawodnicy naszej drużyny zdobyli wyróżnienia indywidualne:
Dawid Dryja - najlepiej blokujący turnieju
Kamil Długosz – najlepiej przyjmujący turnieju
Skład Reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego:
Jakub Peszko (K), Dawid Dryja, Kamil Długosz, Kamil Durski, Tomasz Głód, Jacek Pszonka, Dawid Wiczkowski, Jakub Kalandyk, Ernest Plizga, Tomasz Kotyla, Krystian Pachliński, Dawid Jakóbski, Rafał Matuła, Patryk Kozdroń, Maciej Cebula, Mateusz Goryl, Rafał Rataj, Krzysztof Dziadosz
Trener: Wojciech Bajorek
II Trener: Gabriel Bobula
Wszystkie wyniki turnieju finałowego oraz szczegółowe statystyki można znaleźć na stronach:
http://amp.azsuw.pl/siatkowka/
https://web.facebook.com/mfinalwarszawa/?fref=ts
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |