Finał AMP: Złoto i brąz dla Uniwersytetu Rzeszowskiego
Utworzono: 2015-05-05 14:53:28 - Autor: Patryk Polek

Kolejny sukces odnieśli siatkarze reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. W finałach Akademickich Mistrzostw Polski, których tym razem gospodarzem był Kraków (AZS Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), wywalczyli złoty medal jako najlepszy Uniwersytet w Polsce oraz zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

To duże osiągnięcie ponieważ poziom sportowy rozgrywek stoi na bardzo wysokim poziomie a wśród zawodników występujących w turnieju możemy znaleźć przedstawicieli PlusLigi, I i II ligi.

Po 2 latach przerwy, kiedy to AZS UR wywalczył podwójne mistrzostwo w 2012 roku, siatkarze Uniwersytetu wracają na podium AMP. Sukces cieszy tym bardziej, że w zespole pojawili się nowi zawodnicy/studenci, co dobrze rokuje dla reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, szczególnie w kontekście przyznania naszej uczelni prawa organizacji finałów Akademickich Mistrzostw Europy w piłce siatkowej 2017.

W całym turnieju poza zasiągiem innych rywali okazała się I-ligowa drużyna AZS PWSZ Nysa, powtarzając swój ubiegłoroczny sukces.

Wyniki uzyskane kolejno w finale przez reprezentacje Uniwersytetu Rzeszowskiego: