Finał AMP: Złoto i brąz dla Uniwersytetu Rzeszowskiego
Kolejny sukces odnieśli siatkarze reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. W finałach Akademickich Mistrzostw Polski, których tym razem gospodarzem był Kraków (AZS Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), wywalczyli złoty medal jako najlepszy Uniwersytet w Polsce oraz zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.
To duże osiągnięcie ponieważ poziom sportowy rozgrywek stoi na bardzo wysokim poziomie a wśród zawodników występujących w turnieju możemy znaleźć przedstawicieli PlusLigi, I i II ligi.
Po 2 latach przerwy, kiedy to AZS UR wywalczył podwójne mistrzostwo w 2012 roku, siatkarze Uniwersytetu wracają na podium AMP. Sukces cieszy tym bardziej, że w zespole pojawili się nowi zawodnicy/studenci, co dobrze rokuje dla reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, szczególnie w kontekście przyznania naszej uczelni prawa organizacji finałów Akademickich Mistrzostw Europy w piłce siatkowej 2017.
W całym turnieju poza zasiągiem innych rywali okazała się I-ligowa drużyna AZS PWSZ Nysa, powtarzając swój ubiegłoroczny sukces.
Wyniki uzyskane kolejno w finale przez reprezentacje Uniwersytetu Rzeszowskiego:
Rozgrywki grupowe:
WSM Warszawa – Uniwersytet Rzeszowski 2:0
Uniwersytet Rzeszowski – Uniwersytet Śląski 2:0
Ćwierćfinał:
Uniwersytet Rzeszowski – AWF Białą Podlaska 2:0
Półfinał:
AZS PWSZ Nysa - Uniwersytet Rzeszowski 2:0
Mecz o 3. miejsce:
Uniwersytet Rzeszowski – Uniwersytet Łódzki 3:0
Wyróżnienie indywidulane Najlepszy Atakujący w turnieju: Jakub Peszko
Skład reprezentacji Uniwersytety Rzeszowskiego w piłce siatkowej mężczyzn:
Mateusz Sroka (k), Paweł Przystaś, Daniel Gąsior, Jacek Pszonka, Patryk Kozdroń, Mateusz Goryl, Marcin Dobel, Paweł Rusin, Jakub Peszko, Ernest Plizga, Tomasz Kotyla, Maciej Cebula, Rafał Matuła, Wojciech Bałut, Konrad Witek, Krzysztof Dziadosz, Kamil Durski, Grzegorz Barczuk.
Trener: Wojciech Bajorek
II Trener: Gabriel Bobula
Fizjoterapeuta: Bartek Gołojuch
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |