Utworzono: 2014-05-18 16:43:16

Druga wygrana krośnieńskich Karpat

Kolejne zwycięstwo zanotowali siatkarze Karpat Krosno, którzy we własnej hali pokonali TSV Mansard Sanok 3:0. Zwycięskiej passy nie podtrzymał Wisłok Strzyżów. Podopieczni Piotra Podpory ulegli w trzech setach faworyzowanemu Energetykowi Jaworzno.

W Krośnie spotkały się dwa zespoły z południa regionu. Bardziej doświadczona drużyna z Krosna wygrała zdecydowanie, ale w pierwszych dwóch setach sanoczanie stawiali czoła przeciwnikom. Obie partie skończyły się wynikiem 25:21. Trzecia odsłona to już dominacja krośnian, którzy nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł.

Karpaty Krosno - Mansard Sanok 3:0
(25:21, 25:21, 25:14)

Rywalem Wisłoka Strzyżów był jeden z faworytów do czołowych lokat, w poprzednim sezonie występujący na zapleczu Plus Ligi – Energetyk Jaworzno. Gospodarze postawili się przeciwnikowi tylko w pierwszej odsłonie, ale padła ona łupem przyjezdnych. W kolejnych partiach zawodnicy trenera Jacka Sowy górowali nad rywalami, wygrywając kolejno do 20 i 15.

Wisłok Strzyżów – Energetyk Jaworzno 0:3
(24:26, 20:25, 15:25)

W pozostałych meczach: Błękitni Ropczyce – Hutnik DW Kraków 3:0, STS Skarżysko-Kamienna – MKS Andrychów 1:3, pauzował Contimax MOSiR Bochnia.