Utworzono: 2014-05-18 16:19:50

Developres V LO lepszy w derbach

Drugoligowe derby Podkarpacia ponownie dla Developresu V LO Rzeszów. W meczu rozgrywanym w jarosławskiej hali MOSiR emocje sięgnęły zenitu, a o zwycięstwie zdecydował tie-break. W nim lepiej spisywały się przyjezdne i dwa punkty powędrowały do stolicy województwa.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które objęły prowadzenie 5:2. Późnej przewaga wzrosła do czterech oczek (12:8). W środkowej fazie seta oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero w końcówce rzeszowiankom udało się zniwelować straty do jednego punktu (22:21). Wtedy do głosu wróciły miejscowe i skutecznie skończyły trzy akcje z rzędu, obejmując prowadzenie w meczu.

Druga odsłona to już lepsza postawa Developresu, który na początku wyszedł na prowadzenie 6:3. Później przewaga podopiecznych Zbigniewa Barszcza urosła nawet do sześciu punktów (19:13), ale SAN-Pajda nie dał za wygraną i odrobił część strat, doprowadzając do stanu 18:21. Ostatnie słowo w tym secie należało jednak do przyjezdnych, które wygrały 25:19.

Kolejna partia była bardzo wyrównana i żadna ze stron nie potrafiła wysforować się na znaczące prowadzenie. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez prawie całego seta. Jarosławianki w decydującym momencie włączyły piąty bieg i od stanu 20:20 zdobyły pięć punktów, oddając rywalkom tylko dwa. Udana końcówka sprawiła, że jarosławski zespół wyszedł na prowadzenie w meczu 2:1.

W czwartym secie na kilkupunktowym prowadzeniu utrzymywały się przyjezdne, które prowadziły kolejno 9:6, 13:11 i 16:14. Później popularne „Biszkopty” wyrównały wynik, a następnie wypracowały jednopunktową przewagę 19:18. Rzeszowianki odparły ten atak i przechyliły szalę zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść.

W decydującej odsłonie najpierw na dwupunktowym prowadzeniu były gospodynie, ale chwilę później to Developres był stroną dominującą. Przy zmianie stron rzeszowianki miały już cztery oczka przewagi. Takiego dystansu jarosławianki nie zdołały odrobić i mecz derbowy zakończył się zwycięstwem Developresu V LO Rzeszów. SAN-Pajda musi się zadowolić jednym punktem.

MKS SAN-Pajda Jarosław – Developres MKS V LO Rzeszów 2:3
(25:22, 19:25, 25:21, 23:25, 9:15)

Jarosław: Kupczak, Chmielarczyk, Saj, Maternia, Pajda, Pisarczyk, Pyrć (L) oraz Bar (L), Witowska, Rój.

Rzeszów: Kazała, Barszcz, Cichoń, Kawa, Mazur, Myjak, Korzeń (L).