Derby dla Błękitnych
Utworzono: 2014-05-18 16:47:11

W szóstej kolejce II ligi mężczyzn Błękitni Ropczyce pokonali Wisłok Strzyżów 3:1. Komplet punktów ze Skarżyska-Kamiennej wywieźli gracze Karpat Krosno. Nadal bez zwycięstwa pozostają siatkarze TSV Mansard Sanok, którzy rywalizowali w stolicy Małopolski z tamtejszym Hutnikiem.

Sanoczanie nadal nie zaznali smaku zwycięstwa, ale ich forma wyraźnie zwyżkuje. Zawodnicy Macieja Wiśniowskiego byli o krok od wygrania w Krakowie. O porażce przesądziły końcówki setów, w których gościom brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad „i”.

Hutnik Dobry Wynik Kraków - TSV Mansard Sanok 3:0
(25:23, 31:29, 28:26)

------------------------------------------

Faworyzowani gospodarze musieli się sporo namęczyć, aby pokonać rywali z niedaleko położonego Strzyżowa. Wisłok wygrał drugą partię, doprowadzając do remisu w meczu, ale trzecia odsłona rzutem na taśmę zakończyła się wygraną Błękitnych. Rozbici strzyżowianie nie podnieśli się w czwartym secie i ostatecznie zespół z Ropczyc wygrał 3:1.

Błękitni Ropczyce - Wisłok Strzyżów 3:1
(25:21, 22:25, 27:25, 25:19)

Karpaty w pierwszym secie przegrywały już 14:19, ale zdołały odwrócić losy seta i wygrać 25:22. Zespół ze Skarżyska-Kamiennej prezentował się bardzo dobrze w polu serwisowym, co miało bezpośredni wpływ na wydarzenia w secie drugim, który po zaciętej walce padł jednak łupem przyjezdnych. Trzecia odsłona bezdyskusyjnie należała do zawodników z Podkarpacia.

STS Skarżysko-Kamienna - PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 0:3
(22:25, 23:25, 18:25)