Błękitni triumfowali w Ropczycach
Utworzono: 2014-09-22 14:20:06 - Autor: Patryk Polek

Błękitni Ropczyce zwyciężyli w turnieju, który w sobotę odbył się w ropczyckiej hali widowiskowo-sportowej. Podopieczni Michała Betlei w pokonanym boju zostawili TSV Cellfast Sanok oraz STS Skarżysko-Kamienna.

Ropczycanie, w pierwszym pojedynku turnieju, zmierzyli się sanockim TSV. W pierwszej partii na przewagi triumfowali przyjezdni, lecz dwa następne sety padły łupem gospodarzy. Sanoczanie nie zamierzali się poddawać i doprowadzili do tie-breaka. W nim minimalnie lepsi okazali się podopieczni Michała Betlei, którzy wygrywając 15:13 zapewnili sobie zwycięstwo.

Po przerwie obiadowej TSV Cellfast rozegrał drugi mecz. Rywalem siatkarzy Piotra Podpory było STS Skarżysko-Kamienna. Rywale co prawda nie utrzymali się w poprzednim sezonie na szczeblu centralnym, jednak decyzją PZPS zostali dopuszczeni do rozgrywek II ligi, gdzie swoje boje toczyć będą w grupie 3. Goście ze Skarżyska-Kamiennej bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i przechylili szalę zwycięstwa w premierowej partii na swoją korzyść (25:23). Podrażnieni takim obrotem sytuacji zawodnicy TSV pewnie triumfowali w każdej z trzech pozostałych odsłon, zwyciężając tym samym 3:1.

Ostatni pojedynek sobotnich zmagań nie przyniósł zbyt wielkich emocji. Błękitni Ropczyce w trzech setach rozprawili się z ekipą STS i zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju, który był generalnym sprawdzianem przed startem II ligi.

W pierwszej kolejce (27 września) Błękitni podejmować będą we własnej hali Kłos Olkusz, Karpaty rozegrają mecz z beniaminkiem - Płomieniem Sosnowiec, do Strzyżowa przyjeżdża zaś ekipa MKS-u Andrychów. Najtrudniejsze zadanie czeka sanocki TSV. Podopieczni trenera Podpory udadzą sie bowiem do Krakowa, by zmierzyć się z jednym z faworytów grupy, Hutnikiem Kraków.