Błękitni Ropczyce najlepsi w Niebylcu
Utworzono: 2014-05-18 16:39:26

Zwycięstwem Błękitnych Ropczyce zakończył się turniej o Puchar Sponsorów Klubu Sportowego SMS Niebylec. Ropczyczanie w finale, po pięciosetowym boju, pokonali Karpaty Krosno 3:2. W meczu o trzecie miejsce Wisłok Strzyżów wygrał w trzech setach z gospodarzami imprezy.

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W pierwszym półfinale Karpaty Krosno pokonały po wyrównanym meczu Wisłok Strzyżów 3:1. Drugi półfinał obfitował w znacznie mniejsze emocje, w trzech szybkich setach Błękitni pokazali swoją wyższość nad rywalami z Niebylca.

W meczu o 3. miejsce spotkały się dwa zespoły z powiatu strzyżowskiego. W nim lepsi okazali się drugoligowcy ze Strzyżowa. Neobus, mimo osłabionego składu, momentami próbował nawiązywać równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi rywalami.

Największe emocje miały miejsce w spotkaniu finałowym. Prowadzenie w meczu zmieniało się jak w kalejdoskopie. O tym, kto zajmie pierwszą lokatę musiał zadecydować tie-break. Ostatnia odsłona należała do podopiecznych Michała Betleji, którzy otrzymali w nagrodę pamiątkowy puchar.

W Niebylcu spotkały się wszystkie podkarpackie ekipy grające w II lidze mężczyzn, z wyjątkiem zespołu TSV Mansard Sanok, który tego dnia rozgrywał mecz Pucharu Polski. Trenerzy wszystkich drużyn mocno rotowali składem. Każdy z zawodników otrzymał szansę gry. Szczególnie dobre wrażenie pozostawili po sobie Kamil Durski (KarpatyKrosno), Tomasz Kusior, Przemysław Bryliński (obaj Błękitni Ropczyce) oraz Bartosz Soja (Wisłok Strzyżów). Dla drugoligowców był to ostatni sprawdzian przez rozpoczynającymi się już za tydzień rozgrywkami ligowymi.