Błękitni i Wisłok zgodnie po 3 pkt.
Utworzono: 2014-05-18 16:45:35

W piątej kolejce II ligi mężczyzn Wisłok Strzyżów pokonał we własnej hali rywali ze Skarżyska-Kamiennej 3:0. Błękitni Ropczyce wywieźli komplet punktów z trudnego terenu w Jaworznie. Oba nasze zespoły zmierzą się ze sobą już w następnej kolejce.

Strzyżowianie przystąpili do spotkania bez kontuzjowanego Mateusza Goryla. Na środku z konieczności zastąpił go Krzysztof Pamuła. W pierwszym secie trwała zażarta walka punkt za punkt, w końcówce Wisłok odskoczył na pięć punktów (22:17) i dowiózł wygraną do końca. Kolejna odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej, ale tym razem również ostatnie słowo należało do zawodników Piotra Podpory. Trzecia partia była już tylko formalnością, gospodarze wygrali zdecydowanie do 15 i zainkasowali komplet punktów.

Wisłok Strzyżów – STS Skarżysko-Kamienna 3:0
(25:21, 25:23, 25:15)

Błękitni w piątej kolejce spotkań udali się do Jaworzna. Już pierwsza odsłona pokazała, że po przeciwnych stronach siatki stanęły dwa wyrównane zespoły. Morderczą grę na przewagi wygrali ropczyczanie, obejmując prowadzenie w meczu. Podrażniony Energetyk w secie drugim szybko wypracował przewagę, a przyjezdni nie zdołali dogonić rywali. Kolejna odsłona stała pod znakiem bloków. Błękitni zatrzymywali rywali na siatce aż siedmiokrotnie, dzięki czemu wygrali partię do 21. Czwarty set był zwieńczeniem całego meczu. Podopieczni Michała Betelji wygrali seta do 15, a całe spotkanie 3:1.

MCKiS Energetyk Jaworzno – KS Błękitni Ropczyce 1:3
(28:30, 25:20, 21:25, 15:25)