Asseco Resovia zwycięża na otwarcie
Utworzono: 2014-05-17 22:03:39

W meczu 1. kolejki Plus Ligi Asseco Resovia pokonała przed własną publicznością zespół BBTS Bielsko-Biała 3:0. Mimo ambitnej postawy w secie pierwszym i trzecim, bielszczanie wracają do domu z zerowym dorobkiem. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Olieg Achrem, przyjmujący mistrzów Polski.

Beniaminek z Bielska-Białej bardzo odważnie rozpoczął to spotkanie. Kilka udanych akcji sprawiło, że goście prowadzili już 5:2. Rzeszowianie szybko zniwelowali stratę, a po bloku Łukasza Perłowskiego wyszli na prowadzenie 12:11. Zawodnicy BBTS-u nie spuścili jednak głów i chwilę później znów wypracowali sobie trzypunktową przewagę (20:17). As serwisowy Perłowskiego doprowadził do remisu po 22, co uskrzydliło jego kolegów, którzy po walce na przewagi rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść.

Na otwarcie drugiej odsłony zawodnicy Andrzeja Kowala prowadzili już 3:0. Bielszczanie odrobili stratę i doprowadzili do wyrównania 10:10. Wtedy w polu serwisowym pojawił się dobrze dysponowany w tym spotkaniu Łukasz Perłowski i kilkukrotnie napsuł krwi rywalom, pozwalając miejscowym osiągnąć trzypunktowe prowadzenie 13:10. W dalszej fazie seta mistrzowie Polski kontrolowali sytuację, powiększając przewagę do pięciu oczek (21:16). Partię zakończył wprowadzony chwilę wcześniej Jochen Schops, atakiem z prawego skrzydła.

W secie trzecim wynik oscylował wokół remisu. Na pierwszą przerwę techniczną rzeszowianie schodzili z dwupunktowym prowadzeniem. Beniaminek nie dawał jednak za wygraną i dzięki dobrej postawie w defensywie doprowadził do remisu po 20. Wojna nerwów w końcówce znów zakończyła się na korzyść gospodarzy, którzy najpierw wypracowali prowadzenie 22:20, by chwilę później wykorzystać drugą piłkę meczową.

Tym samym w premierowej odsłonie Asseco Resovia zapisała na swoim koncie trzy punkty. Najlepszym graczem meczu został wybrany Olieg Achrem, choć słowa uznania należą się wszystkim graczom ze stolicy Podkarpacia.

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(26:24, 25:20, 25:23)

Resovia: Tichacek, Veres 7, Perłowski 9, Konarski 7, Achrem 10, Nowakowski 8, Ignaczak (L) oraz Schops 6, Drzyzga 1, Lotman 1.

BBTS: Fijałek 2, Błoński 11, Buniak 7, Gonzales 17, Stojković 4, Kokociński 3,Swaczyna (L) oraz Vlk 2, Kwasowski, Kalembka.