Asseco Resovia znów liderem
Utworzono: 2014-04-08 14:54:56

Na kolejkę przed końcem rozgrywek w PlusLidze siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii znów są liderem tabeli. Jeśli wygrają w sobotę z Czarnymi Radom, zwyciężą w fazie zasadniczej

Resoviacy wykorzystali szansę. Liderująca w tabeli PGE Skra Bełchatów w weekend nie grała, bowiem swoje spotkanie z tej kolejki rozegrała już wcześniej. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala wiedzieli, że zwycięstwo 3:0 nad beniaminkiem rozgrywek, BBTS-em Bielsko-Biała pozwoli im wyprzedzić rywali. I cel wykonali.
W pierwszym secie było jednak sporo nerwowości, bowiem to bielszczanie prowadzili dość długo. Asseco Resovia miała problem z atakiem i przestojami w grze. Na szczęście w końcówce rzeszowianie nieco przycisnęli, i choć przegrywali już 21:22, wygrali seta do 22. W kolejnych było już zdecydowanie łatwiej. Pewna gra mistrzów Polski, choć nie na najwyższym poziomie, pozwoliła wygrać spotkanie 3:0 i wskoczyć na pozycję lidera.
Teraz, przed ostatnią kolejką, Asseco Resovia ma wszystko w swoich rękach. Jeśli pokona drugiego z beniaminków Cerrad Czarnych Radom we własnej hali, wygra fazę zasadniczą w PlusLidze. Jeśli nie, będzie musiała czekać na wynik meczu bełchatowian, którzy podejmą Effectora Kielce.