ALS: Za nami pierwsze mecze
Utworzono: 2015-10-25 17:10:50 - Autor: Patryk Polek

ALS: Za nami pierwsze mecze

Pierwszy mecz sezonu 2015/16 w lidze ALS, jaki rozegrały zawodniczki MSP Rzeszów, miał miejsce 15 pażdziernika w hali sportowej gospodyń tego spotkania – Feniks Radymno.

Dla miejscowych zawodniczek także był to ich pierwszy mecz w VI już edycji tej ligi, który jednak nie do końca potoczył się po ich myśli.

Gospodynie tego pojedynku w pierwszej odsłonie spotkania zdecydowanie uległy siatkarkom z Rzeszowa 10:25. Mimo atutu jakim jest własna hala, zawodniczki z Radymna popełniły więcej błędów w polu zagrywki, co w dużej mierze przyczyniło się do prowadzenia MSP Rzeszów 1:0 w setach. W przeciwieństwie do gospodyń, dziewczyny z Rzeszowa doskonale odnalazły się w hali, w której to nie pierwszy raz przyszło im grać i trudną zagrywką skutecznie utrudniały grę siatkarkom z Radymna.

W drugim oraz trzecim secie tego meczu, gra gospodyń wyglądała już zdecydowanie lepiej, jednak to nie wystarczyło aby pokonać siatkarki z Rzeszowa.

W wygranej nie pomógł także doping licznie przybyłych na ten mecz kibiców, przez co drużyna gości narzucając własny styl gry pokonała Feniks Radymno odpowiednio do 16 i do 18, dzięki czemu zapisała na swoim koncie pierwsze 3 punkty w tabeli.

MSP Rzeszów - Feniks Radymno 3:0
(25:10, 25:16, 25:18)

Rozgrywki 2020/2021
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas